Pondělí 5. prosince 2022
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Oblačno, déšť 6°C

Záchranářka se snažila po nehodě zachránit dívku (†17): Až později zjistila, že to byla její dcera

Autor: ČTK - 
24. listopadu 2022
16:30

Kanadská záchranářka, která minulý týden zasahovala při dopravní nehodě a snažila se pomoci mladé oběti, až později zjistila, že se jednalo o její dceru. Když Jayme Ericksonová dorazila na místo nehody na zledovatělém úseku dálnice v Albertě, objevila tam dívku s velmi vážnými zraněními, u kterých jí bylo jasné, že jsou pravděpodobně smrtelná. Právě kvůli závažnosti zranění svou dceru nepoznala, napsal deník The Guardian.

Téměř půl hodiny se dívku snažila dostat z auta a zůstala s ní až do té doby, než ji letecky transportovali do nedaleké nemocnice v Calgary. Teprve když přišla Ericksonová domů po konci směny, dozvěděla se od policistů, že se její sedmnáctiletá dcera Montana stala obětí nehody. Bylo jí sděleno, že její zranění byla vážná a Montana byla odpojena od přístrojů.

Osobní vůz se srazil s kamionem

„Vážně zraněný pacient, kterého jsem ošetřovala, byla moje vlastní krev. Mé jediné dítě. Moje dcera Montana,“ napsala Jayme Ericksonová v emotivním vzkazu na facebooku. „Jsem otřesená, jsem na dně.“

Jak novinářům popsal její kolega záchranář Richard Reed, automobil se dvěma mladými dívkami, které byly venčit psa a vracely se domů, se na zledovatělé silnici vymkl kontrole a narazil do něj protijedoucí kamion. Řidič byl schopen opustit vůz, ale druhý cestující, Montana, v automobilu uvázl.

Dívčiny orgány zachránily další pacienty

Ericksonová byla tehdy jako první na místě a o něco později se svěřila svému manželovi se smutkem nad tím, že určitá rodina nejspíš přijde o dceru. „Jako rodič i jako záchranář vám mohu říct, že toto je víc než noční můra, kterou si kdokoli z nás dokáže představit,“ dodal Reed.

Orgány mladé dívky byly darovány dalším pacientům. „Dva z nich daným lidem zachránily život,“ uvedla Ericksonová. „Jsme šťastní, že naše holčička tak žije prostřednictvím dalších lidí a že po této tragédii mohla další lidi zachránit. Víme, že by to tak chtěla, jsme na ni pyšní a bude nám hrozně moc chybět,“ uzavřela.

Video  Kdy můžete a kdy nesmíte přecházet železniční přejezd?  - Videohub
Video se připravuje ...

doktormediciny ( 24. listopadu 2022 16:49 )

Snade bYchom radeji neco vesellejsiho...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání