Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Barbara přežila nehodu autobusu v Chorvatsku: Zemřelo 12 lidí! Probudila se až v nemocnici

Autor: VaB, ČTK - 
8. srpna 2022
14:30

Dvanáct mrtvých a 32 zraněných si vyžádala sobotní nehoda polského autobusu v Chorvatsku. Jednou z přeživších této tragické havárie byla Barbara Szafrańska z Jedlińska. V rozhovoru z nemocnice popsala to, co si z nehody pamatuje.

Nehoda se stala v sobotu ráno na dálnici A4 několik kilometrů severně od Záhřebu. Celkem si nehoda vyžádala dvanáct mrtvých a 32 zraněných, z nich 19 těžce. Všechny oběti jsou z Polska.

Neštěstí na milionovém plavidle: Rouškový magnát (†61) zemřel po pádu z jachty!

Co přesně nehodě předcházelo, zatím vyšetřovatelé nevědí, autobus ale asi dvacet minut před šestou ranní sjel z dálnice mimo vozovku a pak přišel tvrdý náraz. Předek autobusu skončil zdemolovaný.

Rozdrcená noha

Jednou z přeživších je i Barbara Szafrańska z obce Jedlińska. Jak popsala v rozhovoru pro polskou televizi TVN24, v době nehody autobusu spala. „Probudila jsem se až v nemocnici, mám jen záblesky,“ popsala s tím, že si pamatuje i výkřiky. Ale co přesně se stalo, neví. Měla navíc i štěstí, v době nehody seděla v prostřední části havarovaného autobusu.

Mladá žena má rozdrcenou nohu od kolena po kotník. „Celkově se mám dobře. Mám oteklý obličej,“ řekla z nemocničního lůžka. V nemocnici zůstane ještě několik dní, má za sebou už i první operaci. „Možná je lepší, že si celou nehodu nepamatuji,“ dodala.

Autobusem cestovalo 42 poutníků, v řízení se střídali dva řidiči. Autobus vyjel v pátek z Varšavy přes Čenstochovou, cestou nastoupili věřící z různých míst v Polsku. Mezi cestujícími bylo šest řádových sester a tři kněží, ostatní byli světští věřící. Zájezd pořádala organizace specializující se na poutě do míst důležitých pro katolíky.

Video  Podstatné úkony první pomoci  - Videohub
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání