Pondělí 15. srpna 2022
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym
Oblačno, déšť 26°C

Pět mužů v Karlových Varech prodávalo rajský plyn: Jejich šéfem byl majitel baru!

Autor: VaB - 
29. června 2022
15:00

Policisté si v Karlových Varech došlápli na pětici mužů, kteří v tamním baru prodávali balónky s rajským plynem. Teď jim za šíření toxikomanie hrozí až tříleté vězení. Vdechování oxidu dusného může způsobit ztrátu vědomí nebo halucinace. 

Pro pětici „prodejců“ rajského plynu si kriminalisté s pořádkovou jednotkou došli do jednoho z barů v Karlových Varech v noci ze soboty na neděli. Během toho policisté zajistili tři plynové láhve s oxidem dusným, jinak zvaným jako rajský plyn, sáčky s balónky a jeden balónek s plynem.

„Obviněné osoby se měly společně podílet na prodeji technického oxidu dusného, triviálním názvem rajského plynu, v jednom z barů v Karlových Varech,“ popsal mluvčí Jakub Kopřiva. Tato látka se používá převážně ve spalovacích či raketových motorech.

Plyn prodávali rafinovaně – v balóncích, které následně předávali svým zákazníkům. „Pětice osob měla takto naplněné balónky prodávat i přesto, že byla při nákupu lahví s tímto plynem dodavatelem poučena, že není určen k vdechování. Jeho vdechování totiž může způsobit ztrátu vědomí, nevolnosti, závratě, dýchací potíže, křeče a další závažné zdravotní potíže,“ dodává Kopřiva. Po vdechnutí může u člověka docházet i k halucinacím.

Hlavou celého prodeje byl třicetiletý cizinec a zároveň i jediný majitel baru. „Čtyřicetiletý cizinec byl nejvyšším manažerem provozovny a měl zajišťovat chod klubu a dohlížet na poskytování služeb. Oba měli zároveň zajišťovat zásobování baru. Jednadvacetiletý cizinec společně s osmnáctiletým mladíkem měli v baru pracovat jako obsluha zajišťující plnění a prodej balónků. Dvaatřicetiletý muž měl mít na starost samotný prodej balónků,“ popsal mluvčí dílčí úkoly pětice pachatelů.

Balónky pak prodávali za předem domluvenou cenu několik měsíců. Kolik si takto mohli vydělat policie neuvedla, napsali ale, že v baru zajistili stovky tisíc korun. „V případě prokázání viny hrozí pětici osob trest odnětí svobody až na tři roky,“ zakončil Kopřiva.

Video  Pět mužů podle policie v Karlových Varech prodávalo rajský plyn.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání