Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Detaily tragédie na přehradě Rozkoš: Utonulého potápěče vytáhly skautky! Zachránit ho však nemohly

Autor: VaB - 
29. června 2022
11:27

Ve vodní nádrži Rozkoš se v sobotu utopil potápěč i se svou výstrojí. Na břeh tělo nebohého muže vytáhla pětice skautů - Eliška, Stela, Karolína, Julie a Matěj z Nového Města nad Metují. Dokázali se postarat i o příbuznou zesnulého muže.

Statečně se zachovala pětice skautů z Nového Města nad Metují. V sobotu si vyrazili na vodní nádrž Rozkoš na Náchodsku, slunečné koupání u vody se ale změnilo ve smutnou tragédii. Ve vodě se totiž utopil potápěč.

Toho si všimla pětice skautů, čtyři dívky a jeden chlapec neváhali a tělo muže se rozhodli vytáhnout na břeh. „Vlastními silami ho dostali na břeh ještě před příjezdem hasičů, zavolali pomoc a postarali se i o pozůstalé,“ popsali zástupci skautu na twitteru. Elišce, Stele, Karolíně, Julii a Matějovi za jejich duchapřítomnost poděkovali.

Za záchranu jim poděkoval i ředitel hasičů z Královéhradeckého kraje David Pouč. „Z pohledu profesionálního záchranného sboru bychom rádi vyzdvihli a ocenili duchapřítomnost, velké osobní nasazení a ochotu pomoci všech přítomných skautek a skauta. I přes to, že na místě panovala velmi vypjatá situace, všichni se zachovali jako profesionálové,“ napsal jim v děkovném dopise Pouč.

Bezvládné tělo dospělého muže z vody vytáhly dívky, které zrovna byly na lodi. A to i přesto, že byl dospělý muž navlečený do potápěčského vybavení. Jedna z dívek následně běžela pro pomoc. Muži ale bohužel už nebylo pomoci. Skauti se navíc dokázali postarat o pozůstalou osobu, která celou záchranu viděla.  

Největší vodní nádrž na východě Čech

Vodní nádrž Rozkoš je největší vodní plochou na východě Čech. Z hlediska rozlohy patří mezi deset největších přehrad v republice. Maximální plocha zadržené vody je 1001,3 hektaru a celkový objem nádrže je 76,154 milionu metrů krychlových. Její stavba začala v roce 1951, ale následující rok bylo budování přerušeno. Práce pokračovaly až roku 1964. Přehrada byla dostavěna v roce 1969.

jarmusch ( 29. června 2022 16:01 )

Jako přitáhli bezvládné tělo ke břehu a za to jim hasiči poděkovali ???? Nic proti, ať poděkují, ale co je na tom duchapřítomnýho ? To by snad udělal každej ne ?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání