Středa 29. června 2022
Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka
Oblačno, bouřka 26°C

Střelec (†18) popravil 21 lidí na škole: Policejního velitele kvůli masakru postavili mimo službu

Autor: ČTK - 
23. června 2022
05:36

Policejní velitel školního obvodu v texaském Uvalde Pete Arredondo byl ve středu až do odvolání postaven mimo službu. Důvodem je pokračující vyšetřování střelby na základní škole v Uvalde, při které zemřelo na konci května 19 dětí a dvě učitelky. Informovala o tom agentura AP.  Arredondo čelí kritice, že váhal s vydáním rozkazu zasáhnout proti střelci a čekal přes hodinu na příjezd dalších policistů.

Incident je předmětem několika vyšetřování, ale není jasné, kdy budou k dispozici jejich výsledky, uvedl ve středu místního času školní inspektor okresu Uvalde Dal Harrell. Vzhledem k "přetrvávajícím nejasnostem" se rozhodl s okamžitou platností poslat Arredonda na dovolenou, uvedl podle agentury DPA v prohlášení.

Mluvčí školského obvodu Uvalde Anne Marie Espinozová odmítla sdělit, zda bude Arredondo během dovolené nadále pobírat plat. Podle Harrella převezme Arredondovy povinnosti jiný policista.

Masakr na škole

Dne 24. května zabil 18letý střelec celkem 21 lidí, střílel na děti a učitele z útočné pušky ve dvou propojených třídách. Teprve asi 75 minut po zahájení střelby vstoupili do místnosti záchranáři a pachatele zabili. Policie byla ostře kritizována za váhavost při zásahu.

Video  Ohavný masakr civilistů v Buči: Těla se válí po ulicích  - Reuters
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání