Středa 29. června 2022
Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka
Oblačno, bouřka 26°C

Muž chtěl v Karlových Varech skočit z mostu: Na pomoc přispěchala trojice policistů!

Trojice policistů zachránila život muži (29), který chtěl v Karlových Varech skočit z mostu. (20. června 2022)
Trojice policistů zachránila život muži (29), který chtěl v Karlových Varech skočit z mostu. (20. června 2022)  (Autor: Policie ČR)
Autor: rc - 
22. června 2022
12:07

Život devětadvacetiletému muži zachránila trojice policistů v Karlových Varech. Policista Robert Beránek, který měl zrovna volno, si všiml muže sedícího na betonovém zábradlí mostu. Upozornil na něj své kolegy, kteří muži pomohli.

Díky pohotovosti policisty Roberta Beránka se podařilo zabránit tragédii, k níž se schylovalo v pondělí 20. června v Karlových Varech. Policista měl zrovna volno, když si krátce po deváté hodině večer všiml muže, který seděl na betonovém zábradlí Ostrovského mostu.

„Protože měl podezření, že by si sedící muž mohl ublížit, tak okamžitě vyrozuměl svého kolegu na operačním středisku. Ten tam ihned vyslal policejní hlídky a podezření se potvrdilo, protože devětadvacetiletý muž měl opravdu v plánu ze zábradlí skočit,“ uvedli policejní mluvčí Jakub Kopřiva na webu.

Na místo dorazili jako první Alexandr Pacholík, Dominik Harcuba a Olga Opletalová z cizinecké policie, kteří s mužem navázali hovor. „Muž po krátké konverzaci naštěstí slezl ze zábradlí. Poté jsem ho vyzval, aby se vzdálil od zábradlí a to udělal,“ popsal situaci Pacholík.

„Samozřejmě jsme se ho snažili hlavně psychicky podpořit, poradit mu a několikrát mu zopakovali, že tohle není řešení. Jsem rád, že si to rozmyslel a z mostu neskočil,“ dodal policista Harcuba. Muž později nadýchal 2,15 promile.

Video  Policisté rozmluvili mladé dívce skok z mostu. 
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání