Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Drogy si vpichují na ulici za bílého dne: Portland je doslova posetý narkomany!

Autor: rix - 
17. června 2022
17:22

Ulice Portlandu působí ze zveřejněných záběrů doslova jako jedno obrovské tržiště plné drog. Situace v demokratickém městě se podle serveru Fox News vymkla kontrole. Oregon byl prvním státem v USA, který díky opatření 110.  dekriminalizoval držení množství heroinu, metamfetaminu, LSD, oxykodonu pro osobní potřebu. To podle odborníků vedlo k eskalaci násilí, krádeží nebo znásilňování. Lidé si píchají drogy na ulici za bílého dne a působí jako armáda nemrtvých. 

Ze snímků z amerického Portlandu mrazí. Na každém rohu stojí narkomané a za dne si jakoby nic vpichují drogy přímo pod kůži. Heroin, pervitin nebo fentantyl. Nárůst počtu narkomanů je ve městě, ale i na celém území USA, podle médií nekontrolovatelný. Oregon je na druhém místě mezi americkými státy, pokud jde o zneužívání návykových látek, přičemž téměř každý pátý dospělý je závislý.

Situaci zřejmě neprospělo opatření 110., které si sami odhlasovali obyvatelé regionu. To prakticky dekriminalizovalo držení malého množství drog. Narkoman teď dostane za držení tvrdé drogy pokutu maximálně do 2 360 korun. Pokud ale policistům slíbí, že zavolá na speciální linku pomoci, nemusí platit nic, informoval server Fox News.

Cílem je propojit uživatele drog se službami a léčbou namísto toho, aby byli posíláni za mříže. Tento experiment se ale prý míjí svým účinkem. Léčbu v dosavadní době podstoupilo méně než procento drogově závislých lidí.

„Je to tragédie a zranění, které jsme si způsobili sami,“ zoufal si odborník přes drogovou závislost David Murray. Dwight Holton, generální ředitel společnosti Lines for Life, řekl Fox News, že na horkou linku pomoci zavolalo pouze 116 lidí.

Situace v Oregonu je přitom podle okresního prokurátora Kevina Bartona kritická a kriminalita je na vzestupu. „Naprosto jasně vidíme, že držení drog bylo dekriminalizováno, vzrostla majetková kriminalita a také násilná kriminalita,“ řekl.

Video  Kriminalisté dopadli muže, kteří prodávali drogy na Černém Mostě  - Policie ČR
Video se připravuje ...

 

 

 

RanniPrujem ( 19. června 2022 12:03 )

Ano, stačí se projít po Andělu. Je to úplně to samé ☝️

e.lesanova ( 17. června 2022 23:06 )

Myslíte, že například v Praze je to na mnoha místech jiné?? Od revoluce je to ráj pro drogové mafie...

XLADI ( 17. června 2022 22:38 )

Nahnat je do práce smažkyxa dealery zlikvidovat. Však drogové podsvětí se taky s nikým nepáře. Jsou to zbytečné existence vysávající slušnou společnost.

offline ( 17. června 2022 18:13 )

Kdyby aspoň ti feťáci rychle vymřeli, ale to ne. Budou strašit a škodit léta a nakonec stejně skončí v nějaké nemocnici a zase budou zatěžovat systém.

Tady se ukázalo, že tolerance nikam nevede a naopak je potřeba drogově závislé aktivně vyhledávat a terminovat hned na místě - na ulici bez dalších soudů a procesů.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání