Sobota 2. července 2022
Svátek slaví Patricie, zítra Radomír
Oblačno, bouřka 27°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Zavraždil před 19 lety modelku (†33)? Pražská policie předala Indům podezřelého muže

Pražští policisté vydali Indům nebezpečného muže: Zpovídat se bude z vraždy modelky (†33).
 (Autor: Legacy.com/Blesk.cz - Václav Burian)
Autor: ČTK, rix - 
28. května 2022
12:08

Indická policie v pátek odvezla z Prahy muže obviněného z vraždy, který z Indie utekl před více než deseti lety. Muž podle indické policie v roce 2003 zabil partnerku svého amerického přítele. Podle listu Hindustan Times bude v sobotu předveden před soud v Bombaji.

Obviněný šestačtyřicetiletý Vipul P. byl v Praze ve vazbě od loňského listopadu, kdy byl zadržen ve spolupráci s Interpolem. Čtyřčlenný indický extradiční tým si ho vyzvedl poté, co si s českou stranou více než rok vyměňoval korespondenci a dokumentaci.

Muž byl podle indických úřadů jedním z trojice, která zavraždila 33letou modelku ze Spojených států Leonu Swiderskou. Její tělo bylo nalezeno v Indii 8. února 2003 poblíž dálničního hotelu. Její vraždu si podle indické policie objednal její snoubenec, který na ni najal Vipula P. a další dva muže. Podle policie snoubenec doufal, že se díky smrti Swiderské dostane k její milionové pojistce.

Indická policie v roce 2003 obvinila všechny čtyři muže, ale soud je zprostil viny pro nedostatek důkazů. Stát se proti osvobozujícímu rozsudku odvolal, Vipul P. se k soudu nedostavil a ze země utekl.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání