Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Řidič kamionu na Českobudějovicku předjížděl jako šílenec: Vytlačil kamion, málem smetl policisty!

Autor: VaB - 
17. května 2022
13:07

Řidič kamionu na Českobudějovicku vytlačil ze silnice jiný kamion a málem srazil i neoznačené vozidlo tamních dopravních policistů. Jeho mimořádně nebezpečné chování zachytila palubní kamera.

Silnice třetí třídy mezi obcemi Velešín a Krasejovka a začátek května letošního roku. Po silnici jedou dopravní policisté v neoznačeném autě vybaveném mimo jiné i radarem. Proti nim jedou tři kamiony. Jeden z nich je na dvojité plné čáře nebezpečně předjíždí.

Policisté radši hned zastavili, jeden z kamionů byl ale bílým kamionem vytlačen ze silnice. „Řidič při tomto manévru přejel vodorovné znamení – podélnou čáru souvislou, v místech zvlněného profilu velmi frekventované mezinárodní silnice, spojující krajskou metropoli s mikroregionem Kaplicko a hraničním přechodem do Rakouské spolkové republiky,“ popsal policista Milan Bajcura.

Policisté to kvalifikovali jako „závažný dopravní incident“. Po tom, co právě viděli, se ihned otočili a za řidičem kamionu vyrazili. V nedaleké obci Krasejovka ho zastavili a celý incident projednávají. Brzy však bude čelit správnímu řízení.

Policisté mají s podobným jednáním nemalé zkušenosti. „Podobných incidentů řeší jihočeští dopravní policisté několik desítek v roce, některé končí vážnou dopravní nehodou s újmou na zdraví a majetku,“ dodal mluvčí. Některé nehody končí i tragicky.

Video  Nebezpečné předjíždění zachytila palubní kamera policejního vozu.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

HastaManana ( 17. května 2022 14:28 )

Takovým odebrat řidičák nadosmrti a pořádnou pokutu.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání