Pondělí 16. května 2022
Svátek slaví Přemysl, zítra Aneta
Polojasno 25°C

Nový trend mezi mladými Australany: Dívka (†16) zemřela při „chromingu“!

Autor: štt - 
9. května 2022
19:51

Anne Ryanová na začátku února objevila bezvládné tělo své dcery Brooke ve svém domě, jenž se nachází v australském městě Broken Hill. Šestnáctiletá dívka ležela obličejem dolů, pod sebou měla deodorant a v ruce držela utěrku.

Talentovaná sportovkyně nejspíše zemřela na infarkt, když provozovala takzvaný chroming. Jedná se o obdobu inhalování těkavých látek, po nichž jedinec cítí lehké omámení. Nebezpečný trend je oblíbený zejména mezi dospívajícími, informoval server The Mirror.

Anne Ryanová promluvila o smrti své dcery na Den matek, aby varovala ostatní rodiče před nebezpečím zneužívání inhalantů jejich dětmi. „Probouzím se a myslím na ni, jdu spát a myslím na ni… Každý den je pro mě noční můrou. Byla úžasnou dívkou se zlatým srdcem. Hrozně moc mi teď chybí,“ řekla pro místní média. Brooke bojovala s psychickými úzkostmi, které se během pandemie zhoršily.

Dívka byla nadšenou sportovkyní. Trénovala za středoškolský fotbalový klub Greater Western Sydney Giants. Pořadatelé místní fotbalové ligy se proto rozhodli vzdát dívce hold. Dospívající dívka se chtěla v budoucnu stát právničkou nebo fyzioterapeutkou.

Matka i policie se domnívají, že za smrt může předávkování a náhlá zástava srdce. Koroner nicméně tuto teorii ještě nepotvrdil. Mezi varovné příznaky zneužívání inhalantů patří časté bolesti hlavy nebo skvrny na utěrkách či ručnících.

Paní Ryanová se nyní snaží prosadit, aby byli rodiče a mladí lidé poučeni o rizicích inhalování. Dále požaduje, aby na etiketách byla jasně uvedena rizika vdechování aerosolů. Chroming se ve vnitrozemském městě Mount Isa stal takovým problémem, že tři velké obchodní domy umístily deodoranty do uzamčených vitrín.

Adiktologické centrum v Novém Jižním Walesu mezi lety 2017 až 2020 zaznamenalo nárůst případů otravy aerosolem. Nyní mají přes sto hlášení ročně. Přibližně polovina hovorů se týkala dětí do 11 let.

RanniPrujem ( 10. května 2022 03:59 )

To je zajímavý. To taky zkusim 🤔

wp3t ( 9. května 2022 20:18 )

největší ztráty punkového hnutí byly s igeliťákem na hlavě. To byla tenkrát taky dobrá móda.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání