Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Oblačno, sněžení 0°C

Ničivý požár kočičího útulku ve Zlíně: Škoda je přes milion!

Autor: jel - 
4. dubna 2022
23:09

V pondělí v podvečer vypukl požár v přístřešku v těsné blízkosti rodinného řadového domu na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Podle informací ze sociálních sítí hořelo v kočičím útulku Dobré ruce. Při požáru se zranili lidé, kteří se snažili oheň uhasit ještě před příjezdem hasičů. Vzniklá škoda přesáhla milion korun.

Mluvčí hasičů Lucie Javoříková informovala, že k požáru vyjíždělo kolem sedmé hodiny večer pět jednotek hasičů. Protože byl kouř viditelný na velkou vzdálenost, velitel už po cestě vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu a na místo povolal další cisterny.

Na místě bylo zjištěno, že hoří přístřešek v těsné blízkosti rodinného domu. „Při požáru byli zraněni obyvatelé zasaženého objektu, kteří se snažili před příjezdem hasičů požár uhasit. Muže i ženu si do péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby,“ sdělila Javoříková s tím, že převoz do nemocnice naštěstí nebyl potřeba. Doplnila, že plameny se podařilo za krátko dostat pod kontrolu a díky rychlému zásahu se nerozšířily na rodinný dům. 

„Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru. Způsobená škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na 1,2 milionu korun,“ uzavřela mluvčí. 

Podle informací na sociálních sítích hořelo na pozemku zlínského kočičího útulku Dobré ruce. „V útulku hoří!!! Paní J. s rodinou jsou v pořádku a kočičky snad také. Další informace poskytneme brzy,“ píše se v příspěvku uveřejněném na facebookové stránce útulku. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud