Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Tereza H. (25) dál trčí v Pákistánu: Vydání pasu prý zmařila válka jejích právníků!

Autor: jel - 
15. prosince 2021
05:00

Mladá Češka Tereza H. strávila téměř čtyři roky v pákistánském vězení. Přestože je již na svobodě, nemůže se vrátit do rodné země. Stále totiž nemá cestovní doklady. Proces teď údajně zdržují tahanice dvou právníků, kteří Terezu zastupovali.

Za svou nevinu bojovala česká občanka několik let. Její odvolání soud několikrát z nejrůznějších důvodů odložil, a tak než konečně dosáhla svého, strávila v pákistánských věznicích téměř čtyři roky.

V listopadu jí však soud dal za pravdu a obvinění ji zprostil. Jenže to nebyl konec. Nejprve trvalo dlouhou dobu, než byl do věznice písemně doručen rozsudek a Tereza mohla být propuštěna. Když ji pracovníci české ambasády v Pákistánu vyzvedli a odvezli na tajné místo, přišly další komplikace. Ty nasvědčují tomu, že velké přání mladé blondýnky se zřejmě opět nesplní a ani tyto Vánoce nestráví s rodinou.

Problém je totiž s vydáním jejího pasu, který stále zadržují celníci. Již několikrát jí podle zdroje Blesku obeznámeného s případem nebyly dokumenty vydány. Naposledy zřejmě kvůli sporům dvou právních zástupců, kteří v minulosti oba Češku zastupovali.

Podle zdroje totiž Saifúl Malúk i Asghar Dogar tvrdí, že jsou v současné době Terezinými právníky. Oba požadují vydání pasu po celní správě a oba se také dostavili v úterý k soudu. „Právnímu zástupci celníků vadí, že oba muži přinesli dokument s Tereziným podpisem. Tereza určitě nepožádala oba právníky, aby jí věci vyzvedli,“ vysvětlil zdroj s tím, že celníci požadují, aby se Tereza dostavila k soudu osobně a podala žádost svým jménem, případně aby ji podala prostřednictvím ambasády. Jednání bylo proto odročeno na 18. prosince.

Tereza Hlůšková byla v lednu 2018 zadržena na letišti v Láhauru. V jejím kufru bylo údajně devět kilo heroinu. O rok později byla odsouzena k osmi letům a osmi měsícům za mřížemi. Proti nepravomocnému rozsudku se odvolala. Počátkem listopadu 2021 konečně přišel její šťastný den, byla obvinění zproštěna a posléze i propuštěna z vězení. Jenže tím její potíže neskončily. V současné době pobývá na neznámém místě, patrně v Islámábádu. Celníci podali stížnost proti jejímu propuštění a nadále jí odmítají vydat cestovní doklady a osobní věci, které jí zabavili.

Jarda3 ( 16. prosince 2021 23:47 )

Přesně napsáno . . .

arbitr ( 16. prosince 2021 08:41 )

Předpokládám, že šlo o bezúhonné občany, ne o kriminálníky, pravděpodobně vedené v seznamech pasových kontrol?

zwil ( 15. prosince 2021 23:31 )

Jen ať tam hnije dál...doufám, že odvolací soud dá za pravdu celníkům a né téhle špíně...

laserpin ( 15. prosince 2021 18:10 )

At ji někdo propašuje ven v kufru, známejch má na to dost

maxpax ( 15. prosince 2021 13:15 )

Že je nevinná už Blesk píše , protože jednoduše vynechá podstatnou část věty, že byla propuště na základě údajného procesního pochybení celníků. S tou moukou si to asi ještě musí prověřit. Aby to pak nebyla blamáž a neukázalo se, že nešlo o mouku ale o moučkový cukr .

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání