Úterý 18. ledna 2022
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Žena (†25) po nehodě čekala na záchranu tři dny vedle mrtvého partnera (†28): Rodina vysoudila téměř 30 milionů

Autor: rc - 
5. prosince 2021
09:59

Dlouhých 72 hodin musela čekat na záchranu Lamara Bellová (†25), která se svým partnerem Johnem Yuillem (†28) havarovala ve Skotsku. Svědci nehody zavolali policii, která však na jejich telefonát nereagovala tři dny. Když dorazila na místo, Yuill byl mrtvý. Mladá maminka zemřela v nemocnici.

Tragická nehoda se stala v roce 2015 ve Skotsku. V autě po dálnici M9 cestovala Lamara Bellová a její přítel John Yuill, když jejich auto sjelo poblíž Stirlingu ze silnice. Farmář, který vše viděl, zavolal na policii. Nahlásil, že auto skončilo pod dálničním náspem. Ovšem policie na jeho zavolání nereagovala. Ba naopak. Nikdo mámě od rodiny a jejímu příteli nepřijel na pomoc dlouhých 72 hodin. Policie podle BBC později uvedla, že došlo k IT chybě, a proto důstojník Bilston Glen nezaznamenal zprávu. Bellová a její přítel tak zůstali bez pomoci.

Tři dny čekání

Když na místo konečně vyrazila hlídka, našla Yuilliho mrtvého. Pětadvacetiletá Lamara byla naživu. Záchranáře prý prosila o pomoc. Ačkoliv se jí dostalo lékařské péče a byla převezena do nemocnice, o čtyři dny později tam zemřela.

Tučné odškodnění

Rodina Bellové žádala policii o odškodnění a jejich žádosti bylo vyhověno. Policisté připustili, že jejich zpoždění přispělo ke smrti Bellové. Soud v Edinburghu rodině přiřkl odškodnění vyšší než 1 milion liber (cca 29,8 milionů Kč).

„Představe si, že se šest let honíte za odpověďmi, uznáním a spravedlností a jediné, co dostanete, je mlčení,“ uvedla rodina tragicky zesnulé ženy pro Daily Mail s tím, že ačkoliv jim odškodnění nevynahradí bolest nad ztrátou, přinese jim alespoň konec procesu pocit míru. „Smrt Lamary Bellové a Johna Yuilla byla tragédií a naše myšlenky zůstávají s jejich dětmi, rodinami a přáteli,“ vyjádřila se skotská policie.

VIDEO: Jak se chovat na místě dopravní nehody

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání