Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Výpovědí žen proti Cimickému přibývá: Dřív prý léčil i Radovana Krejčíře

Autor: jel - 
18. listopadu 2021
05:05

Kolem psychiatra Jana Cimického se v posledních dnech rozvířila obrovská kauza. Když bylo oznámeno, že dostane státní vyznamenání, objevila se šokující svědectví. Ta odstartovala zpěvačka Jana Fabiánová (42), která se svěřila s tím, že ji měl lékař sexuálně obtěžovat. Pak se ozvaly i další ženy, které měl Cimický napadnout. Případem se začala zabývat policie. Známý psychiatr měl v minulosti léčit i nechvalně proslulého podnikatele Radovana Krejčíře (53).

O Cimickém se v posledních dnech mluví především v souvislosti se sexuálním obtěžováním. Nicméně server Seznam Zprávy přinesl zcela jiný příběh z kariéry tohoto lékaře. V minulosti se u něj měl totiž s depresemi léčit snad nejznámější český zločinec Radovan Krejčíř. Údajně mají být dokonce s Cimickým přátelé!

Odsouzený podnikatel, který se proslavil především svým útěkem z policií obsazené vily, si nyní v Jihoafrické republice odpykává pětatřicetiletý trest odnětí svobody za několik zločinů. Podle informací serveru se však před lety v České republice léčil u několika psychiatrů, jedním z nich byl i Cimický.

Bývalý elitní detektiv Karel Tichý se Seznam Zprávám svěřil, že Krejčíř a Cimický byli v kontaktu minimálně od roku 2003. Zločinec se měl podle něj snažit zastavit své trestní stíhání právě pomocí psychiatrických posudků. Tichý neupřesnil, jak významnou roli měl přímo Cimický v těchto snahách hrát, nicméně je přesvědčen, že psychiatr byl rodinným přítelem uprchlého miliardáře.

To však lékař razantně odmítl. „Nejsem a nikdy jsem nebyl rodinným přítelem pana Krejčíře. Ostatní podrobnosti nejsem oprávněn sdělovat,“ sdělil minulý týden serveru. 

Dalším, kdo si však myslí, že mezi Cimickým a Krejčířem byl blízký vztah, je novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta. „Jan Cimický byl prokazatelně ošetřujícím lékařem rodiny Radovana Krejčíře. Viděl jsem řadu dokumentů, které o tom svědčily a jimiž disponovala i policie,“ uvedl pro Seznam Zprávy.

Krejčíř se podle Kmety léčil s depresí a tu se prý snažil využít k nejrůznějším úlevám ve vězení. Podle znaleckého posudku vypracovaného v roce 2004 se Krejčíř u Cimického léčil pravidelně od roku 2003. Dostával léky na úzkost, antidepresiva a podstoupil i akupunkturu.

Video  Advokátka o kauze psychiatra Cimického: Údajných obětí i svědků už je přes třicet, hlásí se i muži  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

dessy ( 20. listopadu 2021 20:57 )

Co se to děje, proboha? Já už věřím, že Země je trestná kolonie, jak jsem kdysi četla. Opravdu tuto planetu spláchnout do WC.

Tomasj ( 18. listopadu 2021 10:41 )

někde tuším psali, že objetí byli i muži, jejich jména a výpovědi nemáte?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání