Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno, sněžení 1°C

Muž shořel na nádraží před zraky cestujících: Zasáhlo ho 22 tisíc voltů z troleje!

Autor: ran - 
18. října 2021
21:55

Zatím neznámý muž zemřel po zásahu elektrickým proudem v železniční stanici v Trenčianské Teplé. Projelo jím 22 tisíc voltů, shořel přímo na nákladním vlaku, kam si sám vylezl. Šlo o osudový omyl, nebo dobrovolný odchod ze světa?

Podle svědků události se muž po okolí pohyboval už několik hodin předtím. Nakonec přešel přes celé kolejiště a po žebříku vyšplhal na jeden z nákladních vagonů. Lidé čekající na stanici pak už jen nevěřícně sledovali úděsnou podívanou.

„Zaměstnanci železnice zpozorovali krátce před 17:00 hořícího člověka, který se nacházel na vagonu na koleji číslo 12,“ informovala pro televizi JOJ mluvčí slovenských železnic Ria Feik Achbergerová. „Šlehaly z něj plameny, prý tam je 22 tisíc voltů. Člověk se toho nemusí přímo chytit, stejně ho to může zasáhnout,“ uvedli svědkové tragické události, která trvala jen několik sekund.

Ohořelé tělo po zásahu proudem z troleje zůstalo nehybně ležet na vagonu. Zaměstnanci drah přivolali sanitku a hasiče. „Následně naši zaměstnanci zabezpečili vypnutí trakčního proudu. Osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ doplnila Achbergerová.

Stál přímo pod trolejí

„Už na dva metry je to nebezpečné, když se k tomu někdo přiblíží, a on byl úplně pod tím,“ řekl televizi svědek neštěstí. „Záchranáři mu už bohužel nedokázali pomoct, lékař musel konstatovat smrt,“ doplnila trenčínská policejní mluvčí Alena Krčová. 

Proč k tragédii došlo, vyšetřuje policie. Totožnost muže také ještě není známá. „Pověřený příslušník oddělení železniční policie Trenčín začal trestní stíhání ve věci přečinu usmrcení,“ uvedla  policejní mluvčí Trenčínského kraje Katarína Kuzmová.

Video Muž shořel před zraky lidí ve stanici, když vylezl na vagon, kde ho zasáhlo 22 tisíc voltů. - Reprofoto/TV JOJ

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání