Pondělí 20. března 2023
Svátek slaví Světlana, zítra Radek
Oblačno, déšť 14°C

20 let seděl za dvojnásobnou vraždu: Soud osvobodil Roberta „Psycho“ Tempela! Má to ale háček

Aktualizováno -
14. října 2021
12:26
Autor: ČTK - 
14. října 2021
11:44

Pražský vrchní soud ve čtvrtek pravomocně osvobodil Roberta Tempela viněného z dvojnásobné vraždy spáchané v roce 2001 na Sokolovsku. Odsuzující verdikty, které  poslaly muže na doživotí do vězení, zrušil letos v červenci Ústavní soud. Tempel vinu roky odmítá. Ve vězení ale setrvává.

Za mřížemi strávil již zhruba 20 let. Po zrušení výkonu doživotního trestu letos v srpnu ho soudy nepropustily na svobodu proto, že si podle nich musí odpykat zbytek předchozího trestu za loupeže - celkem 457 dní.

Podle Tempelových advokátů je však muž ve věznici nezákonně - trest byl podle nich již promlčen nebo vykonán. Obrátili se proto opět na Ústavní soud, který podle právního zástupce Jakuba Kříže rozhodne ve věci příští úterý.

Vrchní soud se případem zabýval již pošesté. Čtyřikrát zrušil verdikt Krajského soudu v Plzni, který muže pokaždé zprostil obžaloby. Tempel byl pravomocně odsouzen až poté, co odvolací senát přeložil proces z Plzně ke Krajskému soudu v Praze. Muž se proti rozsudkům bránil u Nejvyššího i Ústavního soudu, ale neuspěl. Až po verdiktu Evropského soudu pro lidská práva Ústavní soud odmítavá rozhodnutí revidoval.

verka1 ( 14. října 2021 13:18 )

Už si odseděl víc než měl, když nevraždil. Odškodnění dostane?
Podle jakých důkazů české soudy rozhodovaly?
20 let zničený život.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání