Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 11°C

Pes na Liberecku zalezl do skály a nemohl ven: Po devíti hodinách přišla dobrá zpráva!

Autor: VaB - 
13. října 2021
11:21

Několik jednotek hasičů, tma, zima a jeden pejsek, který se nemůže vyhrabat ze štěrbiny. Náročná devítihodinová akce v okolí Oldřichova v Hájích nakonec dopadla dobře! Pejska se hasičům podařilo vytáhnout nezraněného.

Zoufalí majitelé volali hasičům k večeru, že jim ve štěrbině ve skále zmizel pejsek. „Hasiči a technika HZS st. Raspenava a JSDHO Oldřichov v Hájích právě zasahují u uvízlého psa ve skále v Oldřichově v Hájích,“ napsal brzy ráno mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

Na pomoc hasičům z Libereckého kraje přijela i jednotka z Mladé Boleslavi. Hasičům místní majitel poskytl i bagr, bohužel nebyl moc platný. Všichni se snažili psa vysvobodit, pomáhala jim v tom i speciální štěrbinová kamera.

Nakonec vše dopadlo dobře. „Pejsek je po 9 hodinách v pořádku vyproštěn a je v bezpečí u své paničky,“ informovali dobrovolní hasiči. Vyčerpanému zvířeti ihned nalili vodu.

Velkou pozornost před několika lety na sebe nechtíc připoutal i pes Bart. Lovecký border teriér uvízl spolu s liškou v noře uprostřed Českého ráje a nikdo ho nemohl dostat ven. Po sedmnácti dnech usilovné práce nakonec vylezl sám ven. 

Video Pes vlezl u Oldřichova v Hájích do skály, po devíti hodinách ho vytáhli hasiči. - Hasiči Oldřichov

StarejLojza ( 15. října 2021 16:34 )

Přesně. Zaplatit a pak zavřít a veřejně prospěšné práce ☝️ a pak ještě pár let v pracovním táboře🤔

padrino ( 14. října 2021 02:32 )

Majitelka psa by měla výjezd zaplatit.Nechat volně pobíhat psa,kterej má sklony k norování.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání