Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

Ztracená krajta ze Strakonicka se našla po dvou měsících: Už jsem ji obrečel, říká majitel

Autor: jel - 
28. září 2021
20:27

Pětiletá a asi metr dlouhá krajta královská Líza utekla svému majiteli už na začátku srpna. Chovatel z Dražejova na předměstí Strakonic po ní nejprve 14 dní sám pátral a až po dvou týdnech vše nahlásil na policii. Nicméně po jeho milovaném mazlíčkovi se slehla zem na dlouhé dva měsíce. Avšak koncem září našla Lízu jedna ze sousedek, jak se vyhřívá na sluníčku před domem.

Chovatel pro CNN Prima News přiznal, že za útěk Lízy může on. Prý neměl dostatečně zabezpečené terárium a omylem do něj strčil. Horní deska se odsunula a hadice se dostala ven. Nicméně nyní hodlá svou chybu napravit. Je rád, že má svého mazlíčka zpět, takže mu pořídí lepší domov, z něhož už neuprchne.

„Já už jsem ji několikrát obrečel, ale tak 50/50 jsem věřil, že se najde,“ prozradil televizi. Krajtu našla jedna z jeho sousedek před domem, jak se vyhřívá na sluníčku. Zavolala policii, která se postarala o odchyt hada. Naštěstí šlo vše hladce a na policejní služebně si pak mazlíčka vyzvedl šťastný majitel.

Hadice chovateli utekla už začátkem srpna, její zmizení však na policii nenahlásil, nejprve po Líze pátral dlouhé dva týdny sám. Pak ho ale navštívila majitelka bytu a všimla si prázdného terária, až poté se věc dostala do rukou policie. Po krajtě ale hlídka, která k chovateli vyjela, pátrala marně.

Video Takhle probíhal odchyt jedovaté mamby zelené. - Policie České republiky

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání