Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Policie na Floridě po přestřelce zadržela podezřelého ze čtyřnásobné vraždy

ilustrační foto
 (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
5. září 2021
20:42

Policie na Floridě po dlouhé přestřelce zadržela podezřelého z vraždy čtyř lidí, včetně kojence a jeho matky. Oznámila to dnes agentura AP. Podezřelý byl podle šerifa Gradyho Judda „připraven na bitvu“ se strážci zákona: měl oblečenou nejen neprůstřelnou vestu, ale měl chráněné celé tělo.

Během přestřelky padly podle šerifa desítky - „pokud ne stovky ran“ - než podezřelý, který byl jednou zasažen, vyšel před dům ve městě Lakeland v centrální části státu Florida a vzdal se. V domě našli policisté jedenáctiletou dívku, která byla několikrát zasažena. Uvedla, že v domě jsou tři mrtví, informoval šerif Judd na tiskové konferenci, aniž by prozradil totožnost podezřelého či obětí.

Policisté následně do domu vyslali na obhlídku robota, aby zkontroloval, zda uvnitř nejsou nastraženy výbušniny. Poté, co se ujistili, že je dům „čistý“, vstoupili a našli matku s dítětem v náručí a další blíže neidentifikovanou oběť; všechny s četnými střelnými zraněními. Další zastřelenou ženu našli v sousedním domě.

Policie neuvedla motiv podezřelého, ale šerif poznamenal, že přibližně devět hodin před přestřelkou se podezřelý setkal se svědkyní, které řekl, že „Bůh mě sem poslal, abych si promluvil s jednou z tvých dcer“. Žádné další podrobnosti o vztazích mezi střelcem a oběťmi policie nezveřejnila.

Střelec řekl policistům, že užívá metamfetamin, v Česku známější pod jménem pervitin. „Byl to zbabělec. Je snadné zastřelit nevinné děti a miminka a lidi uprostřed noci, když máte zbraň a oni jsou bezbranní,“ prohlásil šerif. Střelce převezli do nemocnice. Předpokládá se, že se plně zotaví, dodala AP.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání