Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

Dětem se na táboře u Dublovic udělalo špatně: 11 jich skončilo v nemocnici

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: VaB - 
17. září 2021
07:36

Do Dublovic na Příbramsku vyrážela ve čtvrtek večer záchranná služba kvůli dětem ze školy v přírodě se zažívacími problémy. Celkem jich ošetřila 13, v nemocnici jich skončilo 11. Převezen tam byl i jeden dospělý. Vypomáhalo i speciální vozidlo od pražské záchranky. 

„Po 18. hodině jsme ve spolupráci s pražskou záchrannou službou, která nám poskytla vůz ATEGO, zasahovali u obce Dublovice, kde je asi 186 dětí na škole v přírodě," uvedli záchranáři na twitteru. 

Dětem z Ústecka se na táboře udělalo nevolno, celkem jich na něm bylo 186, pečovalo o ně 25 dospělých. „11 dětí a 1 dospělý bylo transportováno do nemocnice ve stabilizovaném stavu," dodali záchranáři, děti záchranka převezla do nemocnic v Benešově a Příbrami. Dvě děti si odvezli rodiče. 

Na pomoc z Prahy vyslala záchranná služba speciální vůz Atego, který je předurčen pro případy hromadného postižení osob. Do nemocnice přepraví hned několik pacientů, poskytne jim i tepelný komfort. Z Prahy do Dublovic mu doprovod dělala policejní hlídka. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání