Pondělí 25. října 2021
Svátek slaví Beáta, zítra Erik
Polojasno 10°C

Masivní požár zachvátil dům: Hasič vynesl z plamenů holčičku v náručí

Autor: rc - 
28. září 2021
19:10

K rozsáhlému požáru došlo v americkém Kansasu v bytovém domě, v němž zůstalo uvězněno několik lidí. Přivolaní hasiči stačili během dvou minut z plamenů zachránit obyvatele. Hrdinsky se zachoval jeden z požárníků, který z plamenů vynesl malou holčičku.

Kolem osmé hodiny ranní 6. září vypukl požár v jednom z bytových domů ve městě Wichita v Kansasu. Plameny se rychle šířily domem a několik lidí zůstalo uvězněno uvnitř. Na místo vyrazili hasiči a jeden z nich měl na sobě připevněnou kameru, která zachytila celou akci.

Záběry ukazují, jak masivní požár zachvátil horní část domu. Plameny šlehaly z okna. Hasiči se přesto vrhli dovnitř, aby zachránili co nejvíc lidí. „Vykopli jedny dveře pod ohniskem požáru a našli tam dvě děti a mámu, které byly trochu zmatení, že tam jsme,“ uvedl hasič Chad Cox. „Pravděpodobně netušily, že tam došlo k požáru,“ dodal s tím, že silný požár zasáhl podkroví a střechu.

Na záběrech je rovněž vidět hasič hrdina, který z domu do bezpečí vynesl malou holčičku. Hasičům se podařilo evakuovat obyvatele během dvou minut. Zraněno bylo šest lidí, z čehož byli čtyři obyvatelé domů a dva hasiči. Všichni byli podle informací deníku New York Post ošetřeni na místě. Podle šéfky hasičů Tammy Snowové utrpělo jedno z dětí lehké popáleniny na rameni. „Ale žádné životy nebyly ztraceny,“ uvedli hasiči s tím, že při požáru bylo zničeno šest bytů.

VIDEO: Požár v průmyslovém areálu v pražských Záběhlicích (8. září 2021)

Video Požár v průmyslovém areálu v pražských Záběhlicích. (8. září 2021) - Václav Burian

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání