Středa 19. ledna 2022
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Oblačno 3°C

Cyklista (26) pod vlivem srazil na chodníku v Pardubicích ženu: Potom se pokusil z místa nehody ujet

Cyklista (26) pod vlivem srazil na chodníku v Pardubicích chodkyni a ujel
Cyklista (26) pod vlivem srazil na chodníku v Pardubicích chodkyni a ujel  (Autor: Městská policie Pardubice)
Autor: jel - 
8. července 2021
11:18

Opilý a zfetovaný cyklista v Pardubicích na chodníku srazil ženu. Hned po nehodě však sedl na kolo a ujížděl pryč. Viděl ho svědek, který vše oznámil policii a popsal i, co má ujíždějící cyklista na sobě. Hlídka ho dopadla za hotelem, kde se převlékal, aby unikl pozornosti. 

O nehodě informovali pardubičtí strážníci prostřednictvím svých facebookových stránek. Ti uvedli, že ke sražení ženy došlo na chodníku na ulici 17. listopadu. „Ale než se kdo stačil rozkoukat, vsedl zpět na kolo a šlápl do pedálů. Rychlejší než finalista pardubické tour je ale telefon a na operační středisko linky 156 i 158 přišly telefonáty oznamující začátek tohoto sólo úniku,“ napsali na adresu bezohledného cyklisty.

Jeden ze svědků dokázal ujíždějícího muže popsat velmi přesně a vybavil si i, co měl na sobě. Později cyklistu zachytila také bezpečnostní kamera. Státní policisté počkali na místě nehody, zatímco hlídka městské policie vyrazila pronásledovat účastníka nehody.

„Unikající sólista pokus vzdal a byl strážníky za hotelem Labe nalezen ve chvíli, kdy ve snaze vyhnout se pozornosti už převlékal dres. Marně,“ popsali policisté dopadení cyklisty. Následně byl převezen zpět na místo, kde ke sražení ženy došlo, a podrobil se dechové zkoušce na alkohol i zkoušce na drogy, obě s pozitivním výsledkem. Nakonec mladík už ani nezapíral, že chodkyni srazil.

„Skončil v řešení policistů zabývajících se dopravními nehodami,“ uzavřeli strážníci.

Video Pražští policisté v sobotu večer vyšetřovali dopravní nehodu v Husitské ulici. Na místě zadrželi podezřelého muže, který mohl do silnice strčit sraženého chodce. - David Malík

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání