Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Muž držel v centru Českých Budějovic ženu jako rukojmí: Pod krkem jí držel ostrý střep! Zadržela ho zásahovka

Aktualizováno -
30. června 2021
17:57
Autor: ČTK, VaB - 
30. června 2021
15:47

Policie ve středu  vyjednávala v centru Českých Budějovic s mužem, který držel v prodejně ženu jako rukojmí. Podle kriminalistů ji ohrožoval na životě. Přibližně po 50 minutách vyjednávání do obchodu vtrhla zásahová jednotka, její příslušníci ven vyběhli s poraněnou ženou. Muže, který dotyčnou držel jako rukojmí, zadrželi. Měl ji ohrožovat na životě střepem drženým pod krkem!

Policie v centru Českých Budějovic ve středu odpoledne vyjednávala s mužem, který v prodejně tabáku u hotelu Zvon držel ženu jako rukojmí a ohrožoval ji na životě. Kvůli zásahu policie uzavřela část náměstí Přemysla Otakara II.

Policejní vyjednavač s mužem vyjednával přibližně od 15:00, po 50 minutách pak došlo v rámci vyjednávání k zásahu. Zásahová jednotka před 16:00 vnikla do prodejny tabáku v centru Českých Budějovic, kde muž držel ženu jako rukojmí.

Držel jí střep pod krkem!

„Muž, zatím pro nás neznámé totožnosti, držel jako rukojmí prodavačku, kterou přímo ohrožoval řezným předmětem na životě a zdraví,“ řekl Blesku mluvčí policie Milan Bajcura. Dodal, že na místo vyjeli prvosledové hlídky policie, policisté z místních oddělení a zásahová jednotka.

Podle informací Blesku je zraněná žena pořezaná, naštěstí jen lehce. Muž, pravděpodobně cizinec, jí držel ostrý střep pod krkem. Osvobozena byla členy zásahové jednotky, kteří jsou na podobné zásahy vycvičeni.

Video  Muž v Českých Budějovicích držel ženu jako rukojmí. Policie ho zadržela.  - David Malík
Video se připravuje ...

Následně byla předána zdravotníkům a převezena do nemocnice. Policisté kolem prostoru prodejny postavili mobilní stěnu, bylo slyšet několik výstřelů či ran. Následně se ukázalo, že šlo o pyrotechnické rozbušky. Později policisté uvedli, že se jim muže podařilo zadržet.

Policisté poté zahájili dokumentaci místa činu, místo uzavřeli a opáskovali policejní páskou. Zatím není jasné, co bylo motivem útočníka k zadržení rukojmí. Na místě kromě policie zasahovala i záchranná služba a městští strážníci.

Práci policistů na twitteru ocenil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Velký dík jihočeské policii za dnešní profesionální zásah!“ uvedl.

obrobr ( 30. června 2021 17:42 )

Snad to nebyl Rom , to by bylo zase halo......

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud