Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Restaurace odmítla dát policistům hamburgery zdarma: Všichni zaměstnanci byli zatčeni!

Restaurace odmítla dát policistům hamburgery zdarma: Personál skončil ve vězení (ilustrační foto).
Restaurace odmítla dát policistům hamburgery zdarma: Personál skončil ve vězení (ilustrační foto).  (Autor: Blesk.cz)
Autor: ČTK - 
15. června 2021
06:29

Celkem 19 zaměstnanců restaurace skončilo v celách. Odmítli totiž podávat místním policistům hamburgery zdarma. Hladoví strážci zákona nebrali ohledy ani přítomné zákazníky. Podnik zavřeli, a basta.

Devět policistů v pákistánském městě Láhaur chtělo po zaměstnancích rychlého občerstvení hamburgery zdarma, ti to však odmítli. Policisté zareagovali zadržením všech 19 členů personálu restaurace, přičemž je podle svědků nenechali vypnout kuchyňské spotřebiče ani obsloužit zákazníky v bistru. Část noci na neděli zaměstnanci strávili v celách. 

„Nebylo to poprvé, co se v naší restauraci něco takového přihodilo,“ uvedl řetězec občerstvení Johnny & Jugnu na svém facebooku. Podle prohlášení bistra k nim skupina policistů zavítala už dva dny před incidentem se stejným požadavkem.

„Když odmítli jejich žádost o hamburgery zdarma, která se pro ně stala běžnou praxí, policisté vyhrožovali našim manažerům a odešli, jen aby se příští den vrátili, aby dále obtěžovali a vyvíjeli tlak na náš tým,“ napsala firma.

Policisté byli suspendováni a nadřízení jejich chování odsoudili s tím, že „nikdo nemá právo brát zákon do vlastních rukou; nespravedlnost nebude tolerována a všichni budou potrestáni".

Pákistánský premiér Imran Chán již dříve vyzýval k reformě policejních sil v provincii Paňdžáb, jehož metropolí je Láhaur. Premiér uvedl, že místní politici jmenovali na velitelské posty místních policejních stanic své „kamarády“, připomíná BBC.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání