Pátek 23. července 2021
Svátek slaví Libor, zítra Kristýna
Oblačno 26°C

Znásilnil a zavraždil skautku (†7), která mu chtěla prodat sušenky: Podmínky se nedožil, rodina oběti slaví

Autor: rix - 
14. června 2021
20:05

Ve vězení v New Jersey zemřel muž, který v roce 1973 znásilnil a zavraždil malou, teprve sedmiletou dívku. K ohavnému činu došlo poté, co mu malá skautka zaklepala na dveře s tím, že mu chce prodat nějaké sladkosti. McGowan se k činu doznal a posléze si začal odpykávat doživotí s možností podmínečného propuštění.

Zavražděná Joan D'Alessandrová a McGowan bydleli poblíž. Budoucí vrah, tehdy učitel chemie, žil o tři domy dále vedle své oběti. „Ahoj mami, hned jsem zpátky,“ řekla dívenka své mamince Rosemarie D'Alessandro a odešla McGowanovi nabídnout sladkosti. Ten ji znásilnil, brutálně zbil a zavraždil, uvedl New York Post. Celý útok podle všeho trval jen několik minut. O to byl ale brutálnější.

McGowan se k vraždě přiznal a tělo malé Joan bylo později nalezeno v newyorském státním parku Harriman. Za trestný čin vraždy byl odsouzen k doživotnímu vězení, ale stále měl nárok na podmínečné propuštění, uvedla rodina zavražděné. 

První šance nevyšla

McGowanovi se nepodařilo přesvědčit komisi pro podmínečné propuštění v roce 2009 a jeho další příležitost měla přijít v roce 2025. Rodina dívenky je šťastná, že ta chvíle už nepřijde. McGowan totiž ve vězení zemřel. „Nebudeme muset plýtvat svým časem a energií v boji za to, aby zůstal ve vězení,“ uvedla matka zavražděné holčičky. Příčinu smrti odsouzence úřady nezveřejnily.

Po vraždě své dcery Rosemarie D'Alessandro pomohla vytvořit „Joanin zákon“, který zakazuje zločincům, kteří vraždí děti do 14 let v souvislosti se sexuálním trestným činem, možnost získat podmínečné propuštění. Podoba tohoto zákona byla v roce 1998 přijata na federální úrovni.

„Mohli jsme dceru pohřbít a nechat to být, ale to jsem nechtěla. Chci, aby si ji lidé zapamatovali. Aby zastupovala ostatní,“ vysvětlila maminka. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání