Pátek 19. srpna 2022
Svátek slaví Ludvík, zítra Bernard
Oblačno, bouřka 28°C

GIBS zaklekl na zkorumpované policisty: Přijímali úplatky, jeden z nich se svérázně zbavil štěnice

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: jel - 
14. června 2021
17:13

Generální inspekce bezpečnostních sborů minulý rok odhalila dvojici policistů, kteří přijímali úplatky od řidičů. Na dálnici D3 si měli vybírat především luxusní vozy nerespektující předepsanou rychlost. Od jejich řidičů vybrali peníze vyšší, než následně zapsali do pokutového bloku. Jeden z obviněných policistů si byl vědom sledování ze strany GIBS a jednoho z pokutovaných přesvědčil, aby s ním štěnici našel a z auta odstranil.

Na bizarní případ upozornil server Novinky.cz, který má k dispozici výroční zprávu GIBS. Dvojice policistů se měla přijímáním úplatků obohatit o zhruba 26 tisíc korun. Záměrně si prý vybírali především auta luxusnějších značek, která výrazně překročila povolenou rychlost. Do pokutového bloku ovšem zaznamenali nějak méně významný prohřešek, například nepoužití blinkrů. 

„Policisté záměrně překročení rychlosti nezaznamenávali způsobem, který by umožňoval uložení fotografických snímků se zaznamenanou rychlostí vozidel,“ uvádí podle serveru výroční zpráva.

Oba policisté byli loni v listopadu obžalováni z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Můžou skončit ve vězení až na deset let. Obviněni byli i řidiči, kteří upláceli.

Jeden z policistů byl obviněn také z krádeže. Zřejmě si totiž byl vědom sledování ze strany inspekce a se štěnicí ve služebním autě se vypořádal opravdu svérázným způsobem. Přemluvil jednoho z pokutovaných, aby zařízení našel a vymontoval.

„Domluvil se tedy s jedním z pokutovaných řidičů, kterého z minulosti znal, aby toto zařízení společně s ním našel. Po nalezení ho řidič přeštípnutím kabelů demontoval, odvezl a znehodnotil. Odcizením a následným poškozením zařízení byla způsobena škoda přesahující 330 tisíc korun,“ popsala inspekce.

Video  Policejní auto jelo na D55 v protisměru.  - GIBS
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání