Pátek 7. května 2021
Svátek slaví Stanislav, zítra je Den vítězství
Oblačno, déšť 12°C

Jihočeský policista zabil opilého výtržníka: Střílel, i když agresor už nebyl nebezpečný, viní ho GIBS

ilustrační foto
ilustrační foto  (Autor: Václav Burian)
Autor: ČTK - 
21. dubna 2021
10:10

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát střelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení chaty.

"Po příjezdu na místo policisté spatřili muže, který přicházel k chatě a jevil známky ovlivnění alkoholem. Jeden z policistů použil služební zbraň jako donucovací prostředek, mířil jí na muže a vyzýval jej, aby si lehl, muž však nereagoval a směřoval k policistovi. Ten následně na muže vystřelil, a i když jej zasáhl a případný útok od něho již nehrozil, střelil jej ještě dvakrát," uvedla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová. Dodala, že policista je stíhán pro zabití a zneužití pravomoci úřední osoby.

Dokumenty k případu dnes obdržel od inspekce i ředitel jihočeské policie Luděk Procházka. "Teprve po prostudování všech materiálů bude v dalších dnech personálně rozhodovat. Musí být dodržen postup podle zákona o služebním poměru. O vině či nevině policisty musí nakonec stejně rozhodnout soud," řekl ve středu ČTK jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Video Jak zastavit krvácení. Rady záchranáře Víta Samka - Petr Němeček/ CNC

gynekolog ( 21. dubna 2021 15:12 )

Měli bychom být korektní a založit u nás hnutí "DLM" (Drunk Lives Matter).

krapotkin ( 21. dubna 2021 12:52 )

Nic se mu nestane. Vrazi v bílých pláštích a uniformách gestapa jsou v Českém banánistátu nepostižitelní.

fakytr ( 21. dubna 2021 12:08 )

Když opilec dělá výtržnosti, nic jiného si nezaslouží.

datel ( 21. dubna 2021 11:19 )

no pokud se dostane policajt do basy, tak si asi "užije"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání