Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Polojasno 29°C

V Pardubicích havarovala sanitka: Převrátila se při nehodě, dva záchranáři se zranili

Autor: jel, ČTK - 
12. června 2021
19:23

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se v sobotu před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl.

K dopravní nehodě došlo v sobotu okolo půl dvanácté na křižovatce ulic Teplého a J. Palacha v centru Pardubic. U nehody zasahovali hasiči a pardubičtí strážníci, kteří o havárii informovali na svých facebookových stránkách.

Sanitka se po střetu s osobním autem převrátila na bok. Naštěstí nepřepravovala žádného pacienta, uvnitř však cestovali dva záchranáři, kteří utrpěli zranění. Museli být převezeni k ošetření v nemocnici.

Osobní automobil skončil po nehodě se zcela zdemolovanou přední částí. Čtyři pasažéři vyvázli bez zranění. „V osobním vozidle cestoval muž a žena se dvěma dětmi. Těm strážníci nabídli po nezbytně nutnou dobu útočiště ve služebním vozidle,“ napsali policisté.

„Strážníci zajistili místo nehody a kvůli bezpečnosti záchranných složek a plynulosti provozu usměrňovali dopravu,“ dodali. Příčiny a okolnosti nehody nyní šetří Policie ČR. Podle mluvčí Dity Holečkové se oba řidiči podrobili dechové zkoušce na alkohol a u obou vyšla negativně.

Video Sanitka se v Úvalech u Prahy srazila s osobním vozem, když vezla pacienta do Ikemu 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání