Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno, déšť 15°C

Kolik policistů je potřeba pro odvoz koloběžky? Strážci zákona povolali odtahovku a jsou pro smích

Policisté naložili koloběžku na náklaďák.
Policisté naložili koloběžku na náklaďák.  (Autor: FB: Hereford Cops)
Autor: rix - 
8. června 2021
15:24

Posměškům na sociálních sítích čelí policie v anglickém městě Hereford. Aby taky ne. Strážci zákona tam zabavili elektrickou koloběžku, jejíž majitel nesplňoval pravidla silničního provozu. Jenže místo toho,aby zvolili vhodnější způsob, naložili koloběžku na velký odtahový náklaďák.

Místní policisté se obrázkem s koloběžkou na tahači pochlubili na sociální síti. K tomu dodali, že vozilo zkonfiskovali poté, co na něm byl spatřen jeho majitel, jak s ním jezdí po veřejné komunikaci, což je zakázáno, uvedl deník Metro.

Uživatelé na facebooku však velice rychle poukázali na to, že policisté mohli vybrat vhodnější prostředek k přepravě koloběžky, a samozřejmě také rychle začaly létat vtípky. „Měli si vzít ještě větší kamion, tenhle nebude stačit,“ zažertoval jeden z uživatelů.

Jiní už poněkud sušeji namítali, že by policistům stačilo, kdyby koloběžku naložili do kufru jednoho ze služebních aut. Policisté si mezitím stáli za svým a upozorňovali na stránkách provozovatele koloběžek na pravidla s nimi spojená.

„Koloběžky nesplňují požadované bezpečnostní předpisy, takže výsledkem je, že je prostě nesmíte používat na silnicích, chodnících nebo dalších veřejných místech,“ apelovali. 

Za porušení předpisů hrozí majitelům pokuta v přepočtu až osm tisíc korun a ztráta šesti bodů. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání