Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Při požáru na Jičínsku shořela historická vojenská vozidla: Škoda je 1,5 milionu

Autor: DH - 
17. května 2021
17:37

V neděli nad ránem muselo v obci Nevratice na Jičínsku zasahovat několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Plameny tu zachvátily dvě stodoly, v jedné z nich byla zaparkována i historická vojenská technika. Prakticky vše zničil oheň a škody jdou do astronomických částek. 

Na místě požáru zasahovalo v noci ze soboty na neděli od samého začátku 6 jednotek hasičů, které do obce Nevratice přivolalo operační středisko okolo třetí hodiny ráno. O hodinu později se jednotkám podařilo oheň lokalizovat.

„Požár obou objektů byl v pokročilé fázi, na likvidaci plamenů nasadily jednotky několik vodních proudů. Celková plocha, kterou oheň zasáhl, byla asi 20 na 20 metrů,“ popsala Martina Götzová, mluvčí HZS Královéhradeckého kraje.

Krátce po lokalizaci měli hasiči za úkol dohasit několik menších ohnisek požáru, k úplnému uhašení došlo okolo půl osmé ráno. Na místo během noci dorazil i vyšetřovatel příčin požáru, který následně provedl prvotní ohledání místa neštěstí. Pracovat bude i s vyšetřovatelskou skupinou z Institutu ochrany obyvatelstva, který sídlí v Lázních Bohdaneč.

Bohužel vzhledem k velké ploše požáru a množství techniky v jedné z budov zatím není jasné, co stojí za požárem. Majitel měl v jedné z budov zaparkováno několik historických vojenských vozidel. Velkou část z nich požár zachvátil a zničil. Podle posledních zpráv byla celková škoda odhadnuta na přibližně 1,5 milionu korun.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání