Neděle 13. června 2021
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno, bouřka 25°C

Hasiče zasáhla náhlá smrt kolegy Jirky: Odešel nám kamarád s obrovským srdcem, pláčou

Tragédie pro královéhradecké hasiče. Zasáhla je náhlá smrt kolegy Jirky
Tragédie pro královéhradecké hasiče. Zasáhla je náhlá smrt kolegy Jirky  (Autor: HZS Královéhradeckého kraje)
Autor: DH - 
11. května 2021
18:49

Hasiči z celého Královéhradeckého kraje truchlí. Na začátku května letošního roku je opustil dlouholetý kolega, který svůj život spojil s profesionálními hasiči v Rychnově nad Kněžnou. Kolegové na Jiřího V. vzpomínají jako na skvělého kamaráda.

Jiří V. zemřel nečekaně a k šoku všech jeho přátel i rodiny v pátek 7. května letošního roku.

Jako hasič a později i strojník a technik strávil ve služebním poměru celkově více než 21 let, mezi hasiči v Rychnově nad Kněžnou tak patřil k nejzkušenějším členům. Svoji kariéru nicméně začal v Hradci Králové.

„Jirka byl hasičem velmi klidným, rozumným, rozvážným a s velkým srdcem. Pomáhat druhým bylo sice jeho profesí, ale zároveň byl připraven podat pomocnou ruku i kdykoli mimo službu. Své hasičské zkušenosti vždy velmi aktivně a spolehlivě předával nováčkům, kterým věnoval spoustu času,“ uvedli královéhradečtí hasiči na svém Facebooku.

Podle příspěvku na sociální síti byl podpraporčík Jirka V. velmi klidný, rozumný a rozvážný hasič s obrovským srdcem. Pomocnou ruku byl ochoten podat kdekoli, nejen při své náročné práci. Kolegům rád říkal: „Ještě, že Vás kluci mám. Jsem s Vámi rád a jste taková moje druhá rodina.“ Jeho přátelé ze směny na něho budou vždy vzpomínat jako na dobrého a spolehlivého kamaráda.

„Jirko, kamaráde, vzpomínáme na Tebe, budeš nám chybět. Čest Tvé památce,“ dodali hasiči ve smutném příspěvku.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa