Neděle 13. června 2021
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno, bouřka 25°C

Farářka v důchodu uhořela na faře: Ničivost požáru způsobilo ohromné množství knih

Autor: ran - 
8. května 2021
11:21

Sečtělá a vážená evangelická farářka Zora (†89) uhořela při velkém požáru, který vypukl v noci z pátku na sobotu na faře. Farářka měla doma velké množství knih a topila si dřevem. „Bylo to jako kouřit ve stohu slámy – velmi nebezpečné,“ řekl k tragédii zarmoucený starosta.

Paní Zora zemřela týden před svými 90. narozeninami, které měla oslavit příští víkend. Všichni obyvatelé slovenské obce Čelovce, kde celý život žila a pracovala, měli kazatelku v důchodu rádi a uznávali ji, řekl pro televizi JOJ místní starosta Ján Petroch.

Při pokusu o záchranu farářčina života se zranil místní občan, kterého operovali v nemocnici s poraněním ruky. „Měl je celé pořezané, pokoušel se ji prý zachránit, rozbít okna,“ prozradil také o hrdinovi Petroch. 

 

Požár se podle starosty šířil velmi rychle, zejména prý proto, že se ve stavení topilo dřevem a farářka měla kolem sebe obrovské množství knih. „Čítala i do dvou hodin v noci. Odebírala velké množství časopisů a také spoustu knih,“ popsal starosta a přirovnal požární zabezpečení domu ke kouření ve stohu slámy. 

Moudrou farářku měli rádi

Petroch podle vlastních slov měl s farářkou dobrý vztah a hodně jí pomáhal, stejně jako další lidé z obce. „Byla moudrá, lidi si jí tu vážili,“ dokreslil osobnost tragicky zahynulé farářky starosta. 

Tragédii, jakou obyvatelé Čelovců ještě nepamatují, už šetří policie. „Vedeme trestní stíhání pro trestný čin usmrcení. K přesné příčině vzniku požáru se bude možné vyjádřit až po oficiálním stanovisku od zjišťovatele příčin vzniku požárů,“ uzavřela policejní mluvčí Petra Kováčiková.

majke79 ( 8. května 2021 13:30 )

Každý někde umře , někdyi tam , kde to má rád ... třeba v lihovaru ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání