Úterý 19. října 2021
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
Polojasno 13°C

Masakr v ústavu pro postižené: Zaměstnankyně (51) měla zabít čtyři klienty!

Aktualizováno -
29. dubna 2021
17:42
Autor: ČTK, ran - 
29. dubna 2021
09:52

Čtyři lidé zemřeli a jedna osoba byla vážně zraněna ve středu večer v ústavu pro zdravotně a mentálně postižené v německé Postupimi. Agentura DPA ve čtvrtek napsala, že policie vyšetřuje možnost úmyslného zabití a zatkla jako hlavní podezřelou 51letou zaměstnankyni ústavu. Motiv činu zatím není znám. Soudkyně, která rozhodovala o vazbě, prozatím podezřelou poslala na psychiatrické oddělení.

Neštěstí se stalo v komplexu, v němž jsou ubytováni zdravotně a mentálně postižení a kde je také klinika i denní centrum pro postižené.

Zdravotnické zařízení se nachází ve čtvrti Babelsberg v Postupimi, jež leží nedaleko Berlína. Policisté tam byli přivoláni ve středu krátce před devátou hodinou večer. V různých místnostech nalezli čtyři mrtvé a jednu vážně zraněnou osobu. Šlo o klienty, kteří v zařízení žili dlouhá léta, dva z nich od dětství.

DPA napsala, že oběti měly velké řezné rány na krku. Zda tato zranění byla příčinou smrti, ale zatím není jasné.

Žena, která je podezřelá ze spáchání činu, byla prozatímně umístěná na psychiatrii, protože podle soudkyně existují důvody, aby byla označena za částečně nebo zcela nepříčetnou.

„Oběti na sobě měly výrazné známky násilí,” potvrdil podle webu televize Kiro7 policejní mluvčí Thorsten Herbst.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání