Úterý 19. října 2021
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
Polojasno 13°C

Učitel se opil na školním výletě a vyváděl: Svým žákům vyhrožoval a pak je vzal na striptýz

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: profimedia)
Autor: ČTK - 
25. dubna 2021
11:48

Tříletý zákaz výkonu učitelské profese si vysloužil učitel informatiky ze soukromé školy v severní Anglii, který se na školním výletě opil, vyhrožoval studentům a některé z nich vzal na striptýz. Kvůli nepřijatelnému chování při výpravě do Kostariky v roce 2019 o tom rozhodla přestupková komise, napsal zpravodajský server BBC.

Pětapadesátiletý Richard Glenn, který na škole Longridge Towers od roku 2007 působil jako vedoucí pro studenty závěrečných ročníků, se v červenci 2019 vydal se skupinou žáků od 16 do 18 let do středoamerické země na školní výlet. Po šesti dnech ho však vedoucí výpravy poslala kvůli špatnému chování domů.

Podle komise toto chování zahrnovalo popíjení alkoholu se studenty, ačkoliv některým ještě nebylo 18 let, vyhrožování jednomu ze studentů, že mu „ukopne hlavu“, a dalšímu, že ho zabije. „Já nebudu mít potíže, to ty budeš mít potíže,“ oznámil dalšímu žákovi.

K jinému se choval agresivně, ale následně ho políbil na čelo s tím, že „je v pohodě“. Jednoho nebo více studentů vzal do striptýzového baru. Agresivně se choval i k vedoucí výpravy, když se mu snažila pomoci do stanu. V jednom z hotelových pokojů se obnažil před jinou ženou, ačkoliv komise v tomto případě dospěla k závěru, že čin nebyl proveden se zlými nebo sexuálními úmysly.

Podle komise Glennovo chování „vystavilo jednoho nebo více žáků v jeho péči riziku“, a to za situace, kdy se nacházeli daleko od domova v neznámé zemi a spoléhali na něj, že se o ně postará. Glenn přiznal, že bylo jeho chování nevhodné a neprofesionální. Dodal také, že si kvůli opilosti nepamatuje, co se přesně stalo, ale popsané chování nepopírá.

Za tři roky si učitel bude muset požádat o ukončení zákazu provozovat své povolání, dodala komise.

nika70 ( 25. dubna 2021 15:40 )

Taky jsme měli na ZŠ jednoho učitele prasáka. A shodou okolností učil ruštinu...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání