Pátek 21. června 2024
Svátek slaví Alois, zítra Pavla
Oblačno, bouřka 30°C

Zdrogovaný šofér vezl v dodávce lva nebo medvěda: Chytili ho na Vsetínsku, hrozí mu vězení

Autor: ČTK, VaB - 
11. února 2021
16:26

Zdrogovaný a s vypreparovanými zvířaty v kufru. Mezi nimi byl vlk obecný, medvěd hnědý, tetřev hlušec. Na přepravu vzácných zvířat neměl třicátník povolení, hrozí mu tříletý pobyt za mřížemi.

Policisté objevili minulý týden v dodávce na Vsetínsku několik vycpaných zvířat, a to i vlka nebo medvěda. Řidič vozidla podle policie neměl k držení a přepravě zvlášť chráněných druhů udělenou potřebnou výjimku. 

Vůz jedoucí od slovenských hranic zastavila policejní hlídka v Lidečku. „Při běžné silniční kontrole policisté u třicetiletého řidiče provedli i test na alkohol a jiné návykové látky. Výsledek byl pro řidiče dobrý jen napůl. Test na alkohol byl negativní, avšak zkouška na přítomnost jiných návykových látek byla pozitivní. Řidič se proto podrobil i lékařskému vyšetření a odběru krve,“ uvedl mluvčí.

Při kontrole nákladového prostoru auta podle něj narazili policisté na několik preparovaných živočichů, mimo jiné vlka obecného, medvěda hnědého nebo tetřeva hlušce. „K jejich držení a přepravě je vzhledem k faktu, že se jedná o zvlášť chráněné druhy zvířat, nutná výjimka, kterou ovšem řidič udělenou nemá,“ uvedl Jaroš.

Případem se proto podle něj začali zabývat kriminalisté vsetínského oddělení hospodářské kriminality, kteří muže po zjištění dostupných informací a výsleších obvinili z neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami. V případě prokázání viny mu hrozí až tříleté vězení, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. 

Návykové látky, včetně alkoholu, za volant nepatří. Jak poznáte, že máte problém?

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání