Pátek 22. leden 2021
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno 4°C

Kolegové i rodina teskní. Bývalý senátor ODS Oplt (†83) podlehl krátké těžké nemoci

Bývalý senátor ODS Vladimír Oplt zemřel po krátké těžké nemoci  (Autor: ČTK a Facebook / Štěpán Oplt)
Autor: ČTK, kal - 
7. ledna 2021
15:15

V úterý zemřel ve věku 83 let politik a lesní inženýr Vladimír Oplt (ODS), který byl v letech 1996 až 2000 senátorem za Vsetínsko. ČTK dnes zprávu o jeho úmrtí potvrdil člen regionální rady ODS ve Zlínském kraji a krajský radní Zbyněk Fojtíček. Syn Štěpán zveřejnil na facebooku parte, podle kterého jeho otec podlehl krátké těžké nemoci.

„Je nám to nesmírně líto, ale je to bohužel tak,“ uvedl Fojtíček. Oplt se narodil v červenci 1937 v Kladně. Po maturitě na Střední lesnické škole v Hranicích vystudoval lesnickou fakultu na vysoké škole zemědělské v Brně. V roce 1961 nastoupil jako projektant do nově vznikajícího podniku Severomoravské státní lesy Krnov.

Po sametové revoluci se Oplt na popud Občanského fóra stal ředitelem lesního závodu v Rožnově pod Radhoštěm a o rok později ředitelem Severomoravských státních lesů v Krnově. Později byl ředitelem oblastního inspektorátu Lesů České republiky, působil rovněž v agrární komoře. Před členstvím v ODS se kdysi angažoval i v KSČ, ze které vystoupil v září 1968.

Ve volbách v roce 1996 se stal Oplt členem horní komory Parlamentu, když v obou kolech porazil Roberta Dostála z ČSSD. O čtyři roky později svůj mandát v senátních volbách obhajoval, avšak v obou kolech prohrál s tehdejším starostou Rožnova pod Radhoštěm Jaroslavem Kubínem, který kandidoval jako nezávislý. V letech 2004 až 2008 byl Oplt zastupitelem Zlínského kraje.

Vladimír Oplt žil ve Valašském Meziříčí. S manželkou, která pracovala jako dětská lékařka, měl dva syny. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční 11. ledna ve smuteční obřadní síni valašskomeziříčského hřbitova, a to v úzkém rodinném kruhu.

„Tatínek včera odešel v kruhu nejbližších na druhý břeh. Ti, kdo jste ho znali, prosím vzpomeňte si na něj, případně mu zapalte svíčku. Předem děkuji za vaši účast,“ uvedl na facebooku syn Štěpán.

ellaella ( 7. ledna 2021 23:12 )

MNĚ!!!
Retarde.

brugaI ( 7. ledna 2021 17:09 )

Mě to je uplně jedno

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud