Středa 27. leden 2021
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Oblačno, sněžení 1°C

Pátrání po zloději karty: Muž ji zapomněl v bankomatu, neznámá osoba ho okradla o 5 tisíc korun

Autor: ran - 
12. ledna 2021
16:37

Policie na Jičínsku pátrá po osobě, která zneužila cizí kartu k vlastnímu obohacení. Když majitel svoji platební kartu zapomněl v bankomatu, neznámý člověk neváhal a okradl ho o pět tisíc korun. Policisté prosí o pomoc při pátrání.

K činu podle policie mělo dojít 23. listopadu kolem 12:30 hodin v budově na Masarykově náměstí v Nové Pace. 

„Policisté z obvodního oddělení v Nové Pace v současné době šetří přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ uvedl za policejní územní odbor Jičín nadpraporčík Aleš Brendl.

Pachatel platební kartu nalezl vloženou v bankomatu, stále ještě přihlášenou na účtu poškozeného. Vzápětí měl odcizit finanční částku ve výši 5 tisíc korun.

Policie zveřejnila snímky člověka, který se krádeže dopustil, a obrací se na veřejnost s žádostí o pomoc při jeho identifikaci.

viIda696 ( 12. ledna 2021 21:24 )

No, já nevím, ale ten majitel karty teda asi žádnou hotovost nevybral. Alespoň mně bankomat napřed vždy vrátí kartu a teprve když ji výjmu, vydá hotovost. V tom okamžiku je karta odhlášená a je třeba znovu vložit PIN.

Blacktip ( 12. ledna 2021 19:47 )

Cemu nerozumite? Baba prisla k bankomatu, ve kterem byla stale aktivovana cizi karta, takze proste dala vybrat hotovost, vzala prachy a sla pryc. Okradeny je znamy, zlodejka nikoliv. Muze se to stat, ja takto nasel aktivovanou kartu v bankomatu taky, pani tam mela pres 100k Kartu jsem vyndal a bezel za tou pani, co tam kartu nechala, ani by mne nenapadlo si z jejiho uctu vybrat penize. To je prece obycejna zlodejina!

Alexandr Ťafko ( 12. ledna 2021 18:49 )

NECHÁPU ? každá Bank card má přiřazeno PRIVATE NUMBER OWN ( číslo majitele Účtu) ... NECHÁPU KOHO POLICAJTI HLEDAJÍ ? pokud stačí obyčejný dotaz na BANKU popřípadě ČNB ? ...včetně ČASU VÝBĚRU...?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud