Neděle 2. dubna 2023
Svátek slaví Erika, zítra Richard
Oblačno, déšť 11°C

Dostala pod stromeček audi, radost ale trvala krátce: Bylo kradené

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ran - 
6. ledna 2021
18:37

Dárek to mohl být hezký, jen kdyby vydržel o trochu déle. Auto značky Audi dostala darem žena od svého bratra. Po Vánocích šla vozidlo přihlásit na registr v Olomouci, tam ale zjistili pro ni velmi nemilou věc. Auto jí museli následně odebrat, bylo totiž ve Francii hlášeno jako kradené. 

Po Audi A3 bylo vyhlášeno pátrání v roce 2017 ve Francii. Zjistil to úředník registru silničních vozidel, kam nicnetušící přišla žena auto přihlásit k provozu. Klíčky k němu dostala 24. prosince od svého bratra. Pracovník registru věc nahlásil policii v úterý 5. ledna.

„Ještě 24. prosince se 29letá majitelka mohla z krásného vánočního dárku těšit, o pár dní později radost vystřídala starost. Automobil policisté zajistili a v rámci mezinárodní spolupráce informovali o vypátrání vozidla příslušné instituce,“ sdělila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Majitelka automobilu o tom, že by mohlo být s darem něco v nepořádku, samozřejmě neměla tušení. „Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničí, jakým způsobem se dostalo do České republiky, je nyní předmětem dalšího šetření,“ uvedla mluvčí. 

Zda koupi ze zahraničí zařídil sám ženin bratr nebo auto koupil už tady, zatím není jasné. Policie se případem dál zabývá.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání