Středa 19. ledna 2022
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Oblačno 3°C

Český kamioňák (55) bezohledně vyrazil do protisměru: Firma se za něj omluvila a chce vyvodit důsledky

Autor: rc - 
8. prosince 2020
11:46

Na sociální síti se objevilo šokující video. Zachycuje českého šoféra kamionu (55), který jel střemhlav po silnici v protisměru. Zachytil ho řidič, jehož český šofér předjížděl. Kamion patří české firmě. Její spolumajitel uvedl, že se dosud jednalo o zkušeného a bezproblémového řidiče.

Nebezpečný manévr předvedl český řidič kamionu na francouzské dvouproudové silnici. Kamioňák pracuje pro českou společnost. Spolumajitel firmy pro zpravodajský web irozhlas.cz uvedl, že se jedná o pětapadesátiletého řidiče, který pracuje pro firmu čtyři roky, a doposud s ním nebyly žádné problémy.

„Za našeho řidiče se tímto omlouváme. Z jeho chování vyvodíme důsledky,“ uvedla na sociální síti firma, která sídlí v Liptálu na Vsetínsku. „Popovídáme si, co ho k tomu vedlo. Buď bude jeho odpověď uspokojivá, nebo ne,“ řekl spolumajitel Jaroslav Vala pro výše zmíněný web s tím, že existuje i možnost, že řidič u firmy skončí.

Video natočil v pátek francouzský řidič kamionu, jehož český kamioňák předjel, a rychle začalo kolovat po sociálních sítích. Zachycuje, jak jel řidič dlouhou chvíli v protisměru. Do cesty se mu postavil i vyvýšený ostrůvek uprostřed silnice, s čímž evidentně nepočítal. V jedné chvíli proti němu jede auto, které rychle zareagovalo a vjelo na trávník, čímž zabránilo kolizi. Řidič nakonec pokračoval v protisměru i přes křižovatku a až posléze se vrátil do svého pruhu. 

Další videa
Osoby v pátrání