Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, déšť 19°C

Smrt miliardáře Tonyho Hsieha (†46) zdrtila americké boháče: Truchlí i Ivanka Trumpová nebo Jeff Bezos

Autor: DH - 
1. prosince 2020
08:11

Po smrti miliardáře, vizionáře a filantropa Tonyho Hsieha (†46) se na sociálních sítích strhla lavina kondolencí. Hsieh byl oblíbeným podnikatelem, kterého uznávali i jeho kolegové miliardáři. Řada vlivných osobností si také na zesnulého přítele vzpomněla v dojemných vzkazech.

Tony Hsieh zemřel na následky zranění, která mu 18. listopadu způsobil požár domu jeho rodiny v Connecticutu, za kterou přijel slavit Den díkůvzdání. Miliardář bojoval o život několik dní, v neděli ovšem americká média přinesla informace o tom, že oblíbený vizionář zemřel.

Krátce po zveřejnění oficiální zprávy o smrti úspěšného podnikatele se na sociálních sítích zvedla vlna kondolencí od těch, které stále poměrně mladý miliardář inspiroval, ale i od kolegů byznysmenů a slavných osobností.

„Tony byl velmi originálním myslitelem, který mě vždy dokázal vyhecovat, abych opustila komfort a následovala své srdce. Odpočívej v pokoji,“ napsala například dcera amerického prezidenta Ivanka Trumpová o svém příteli. „Tony byl skvělý, kreativní a geniální člověk, který udělal pro Las Vegas hrozně moc,“ uvedl zase na svém twitterovém účtu, který sleduje více než 11 milionů lidí, komik Jimmy Kimmel, který v roce 2017 moderoval předávání Oscarů.

Na miliardáře si například vzpomněl i bratr o něco slavnějšího vizionáře Elona Muska Kimbal, který je rovněž úspěšným podnikatelem. „Vylévám panáka Fernetu za mého přítele Tonyho Hsieha. Byl to jeho oblíbený drink, který dával každému hostovi, jenž k němu přišel. Bude se na něj vzpomínat díky jeho radosti, kterou přinášel všem svým přátelům po celém světě,“ napsal.

„Tvoje zvídavost, vize a neoblomnost v soustředění na zákazníky zanechala neuvěřitelnou stopu. Budeš nám moc chybět, Tony. Odpočívej v pokoji,“ napsal na svém instagramu světoznámý podnikatel, zakladatel Amazonu a suverénně nejbohatší muž na světě Jeff Bezos.

Hsieh byl světově známý jako úspěšný podnikatel. Jak uvádí server ABC 11, budoucí miliardář absolvoval Harvardovu univerzitu a poté se v roce 1999 připojil ke společnosti, tehdy zvané ShoeSite.com. Tento online prodejce obuvi se pod jeho vedením utěšeně rozrůstal a Hsieh ho o 20 let později prodal Amazonu za 1,2 miliardy dolarů (tedy v přepočtu více než 26 miliard korun).

Citronel ( 1. prosince 2020 09:41 )

Mě, českého boháče tato zpráva vůbec nezdrtila, je mi to úplně jedno a truchlit nebudu.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání