Úterý 24. listopad 2020
Svátek slaví Emílie, zítra Kateřina
Oblačno 4°C

Batole zavřelo mámu na balkoně: Zachránit ji museli hasiči

Dvouleté dítě zavřelo svou mámu na balkóně.  (Autor: MP Pardubice)
Autor: chal - 
20. listopadu 2020
12:17

Kuriózní a zároveň nebezpečnou situaci řešili pardubičtí městští strážníci společně s tamními hasiči. Z balkonu panelákového bytu zachraňovali maminku, kterou tam zamklo její dvouleté dítě. Odemknout už ale neumělo a máma musela volat o pomoc. Na plotně se jí totiž navíc právě vařilo jídlo.

Na první pohled šlo možná o groteskní situaci, jenže ve skutečnosti to žádná legrace nebyla. Maminka dvouletého dítěte ve středu vařila bramborovou kaši a na moment si odskočila na balkon. Na čerstvém vzduchu ovšem nakonec strávila mnohem víc času, než původně chtěla.

Její dítě ji totiž na balkoně omylem zavřelo a zamklo. Navzdory instrukcím maminky pak už ale otevřít nedokázalo. Kaše na plotně se stále vařila, reálně hrozil vznik požáru. Uvězněná maminka proto volala o pomoc, zoufalé ženy si po chvíli naštěstí všiml kolemjdoucí, který okamžitě zavolal městskou policii, která se vzápětí spojila s hasiči.

„Hasiči během chvíle otevřeli dveře bytu odvrtáním zámku a zachránili uvězněnou ženu i uplakané dítě. Bramborová kaše na tom ale byla o poznání hůř, pro ni už pomoc přišla pozdě. Následovalo velké větrání a dobrý pocit z toho, že pomoc přišla včas,“ uvedli pardubičtí strážníci na svých stránkách.

frantacizek ( 20. listopadu 2020 12:30 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud