Sobota 28. listopad 2020
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo 2°C

Pejsek se ve skalním bludišti zřítil do hluboké průrvy: Vypadalo to s ním bledě, ale stal se malý zázrak

Autor: chal - 
19. listopadu 2020
14:50

Členové Skalní záchranné služby strávili úterní svátek v práci. U Police nad Metují totiž do skalní průrvy spadl pes, kterého jeho majitel neměl šanci vlastními silami dostat ven. Pro záchranáře šlo o velmi náročný zásah, vše ale naštěstí dopadlo dobře.

Štěstí v neštěstí měl hnědý pejsek, kterého vzal jeho majitel na vrch Ostaš nedaleko Police nad Metují na Náchodsku. Stolová hora je proslavená pískovcovými skalami, skalním bludištěm a krásnými vyhlídkami. Právě na jedné z nich si užíval pohled na Broumovskou vrchovinu jeho majitel, když se pes zřejmě přiblížil k okraji nebezpečně blízko a spadl dolů.

Zvíře incident se štěstím přežilo. Pejsek totiž spadl do skalní rozsedliny a uvízl asi deset metrů pod okrajem vyhlídky. Majitel ho slyšel štěkat, ale sám mu pomoci nedokázal. Na místo proto museli dorazit profesionální hasiči, jejich kolegové dobrovolníci, a hlavně členové Skalní záchranné služby s profesionálním lezeckým vybavením.

Záchranná akce byla náročná a nebezpečná, záchranáři museli dbát na vlastní bezpečí. Pes byl navíc na špatně přístupném místě a zprvu se dokonce zdálo, že ho vůbec nepůjde zachránit! To se ale nakonec naštěstí podařilo. 

„Jednoho ze záchranářů napadla myšlenka podstrčit pod pejska dlouhou větev, což zvíře využilo k přiblížení se k dalšímu záchranáři. V tu chvíli už bylo možné psa rukou přitáhnout, vložit ho do postroje a ostatní ho pak lanem vytáhli,“ popsala mluvčí hasičů Martina Götzová. 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud