Sobota 28. listopad 2020
Svátek slaví René, zítra Zina
Oblačno 3°C

Dívka si opilá v dětském pokoji podřezala žíly: Policistům otevřela nic netušící matka

Policisté zachránili život 20leté dívce. Doma se pokusila o sebevraždu.  (Autor: Policie ČR)
Autor: chal - 
11. listopadu 2020
14:30

Policisté z Benátek nad Jizerou zachránili život mladé ženy (20), která se na začátku listopadu pokusila o sebevraždu. Pod vlivem alkoholu si ve svém pokoji podřezala žíly.

Když praporčík Jiří Pleskot s praporčicí Janou Sedlákovou dostali během své služby ve středu 4. listopadu po sedmé večer hlášení o dívce, která se doma pokusila o sebevraždu, věděli, že není na co čekat. Okamžitě vyrazili k jejímu bytu v Benátkách nad Jizerou. Na policii se obrátili záchranáři, kterým zavolala sama zraněná dívka.

Hlídka byla na místě během několika minut. „Dveře bytového domu otevřela nic netušící matka již zraněné dvacetileté dcery,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková. Policisté rychle vběhli do pokoje zraněné dívky. Naštěstí přišli včas.

Mladá žena pod vlivem alkoholu klečela na zemi. Kolem ní se válely zakrvácené ručníky, lahve s alkoholem a různé léky. Dívka se držela za pořezané zápěstí. „Policisté okamžitě dívce poskytli i přes kladený odpor první pomoc a zastavili krvácení. Do příjezdu zdravotnické záchranné služby z Lysé nad Labem se ji snažili uklidnit a souběžně poskytovali psychickou podporu i matce dívky, která byla v šoku,“ popsala Lucie Nováková.

Zraněnou si pak už převzali záchranáři, kteří ji převezli do nemocnice v Mladé Boleslavi. Případem se zabývají kriminalisté ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení a zjišťují, proč se dívka pokusila o sebevraždu.

„Díky rychlému a bezprostřednímu zásahu policistů se s největší pravděpodobností podařilo zachránit to nejcennější – lidský život. Za profesionálně odvedenou práci jim patří velké poděkování,“ uzavřela mluvčí.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

pjotri ( 12. listopadu 2020 08:51 )

Za mne je to jasna demonstracka. Kdyby chtela spachat sebevrazdu, urcite by nevolala ani zachranku, ani policii. Usmevna je poznamka, ze kladla odpor. Tak ja si podrezu zily, pak si zavolam zachranku a kdyz se me pokousi zachranit policajti, kladu odpor? To je usmevna blbost.

JsteKokoti ( 11. listopadu 2020 15:25 )

Asi ji nikdo nechce ojet. Kdyztak napis divko, ja te jeste ojedu.

sacred10 ( 11. listopadu 2020 15:16 )

S tímto já se "potýkám" už hodně let,že si chci brát život­.Způ­sobů,­který­ma to nejlépe udělat,už jsem si "nacvičil" několik.Mě už je ale 47 let a jsem nemocný invalidní důchodce.Ani bych nestál o to,aby mi někdo zachraňoval život,spíš by mi tím prodloužil trápení.U mě je už všechno ztracený.
Musím ale napsat,že když by měla přijít takto o život mladá dívka,tak by to byla pro tento svět škoda.Mladá generace je naděje této planety.Ne staří a nemocný.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud