Pátek 6. listopadu

14:00-16:30: Nina se má sejít s Janem. Podle sestry má sraz proběhnout v době mezi 14:00 a 16:30. Podle přátel má pak v 16:30 dorazit na schůzku na Floru, tam už se ale neobjeví. Nedostaví se pak ani na další dva plánované srazy. „Budu tam za 20 minut,“ píše přitom Nina zprávu chvíli před jedním z nich.

18:07: Pod metro na Vltavské skáče mladý muž, je na místě mrtvý. „Podle prvotních informací se jedná o sebevraždu,“ uvádí krátce po činu policejní mluvčí Eva Kropáčová. Jeho totožnost policisté neznají, podle informací záchranářů je ale zesnulému kolem 35 let.

Sobota 7. listopadu

00:12: Krátce po půlnoci píše Ninina sestra na facebook: „Neviděl jste dneska někdo Ninu? Je to důležité, pokud ano, dejte prosím vědět.“ Ninu rodina od pátečního odpoledne postrádá, neozývá se, což u ní není obvyklé.

14:36: Nina do svého bytu ve Stodůlkách, který obývá se svou sestrou, nedorazí ani v sobotu ráno. Rodina je znepokojená čím dál víc. Anna na facebooku oznamuje, že rodina Ninu pohřešuje už od pátečního odpoledne. „Víme, že byla naposledy v Praze (Hůrka, Petřiny, Palmovka) v pátek odpoledne na srazu s Janem P. a od té doby není ani jeden dostupný. Nevíme, zda se jí/jim něco nestalo,“ uvádí a prosí všechny, aby dali hned vědět, pokud Ninu či Jana viděli. „Sdílejte prosím, kam jen můžete,“ žádá sestra. Její status se začíná po sociálních sítích rychle šířit.

odpoledne: Policie vydává tiskovou zprávu, ve které žádá veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované Nině. „Kriminalisté již prověřili desítky míst, kde by se mohla nacházet, ale do současné chvíle se ženu nepodařilo vypátrat. Podle dosud zjištěných informací by se mohla pohybovat ve společnosti 34letého muže, který je v současné chvíli také pohřešovaný,“ uvádí Kropáčová, přidává popis obou i odkaz na policejní databázi pohřešovaných, v nichž jsou Jan i Nina od soboty vedeni.

večer: Rodina, která po Nině pátrá také na vlastní pěst, žádá o pomoc SAR týmy, které se specializují na vyhledávání pohřešovaných osob. „Naši psi jsou připraveni, ale dřív jak zítra začít bohužel nemůžeme,“ uvádí Michael Hnaťuk, velitel SAR týmu z Terezína, v sobotu v 18:36 na facebooku. O pár hodin později, ve 21:21, přidává fotografii uniformy a sbalených batohů s věcmi potřebnými k pátrání. „Příprava k součinnosti. První výjezd v letošním roce ve spolupráci s MT týmem z Prahy a SaR týmem z Lysé. Pořád ale doufáme, že nám Policie České republiky ohlásí nález pohřešované dívky,“ píše záchranář.

Neděle 8. listopadu

odpoledne a večer: Pátrání pokračuje a vychází najevo, že se případem zabývá pražská mordparta. V neděli vpodvečer zamíří ve spolupráci s kriminalisty i hasiči do Prokopského údolí nedaleko Ninina bydliště celkem 18 kynologických týmů z celé republiky. „Systém Fireportal, který spravuje Hasičský sbor Příbram, ohlásil předpoplach v 11:43 a v 17:15 byla vyhlášena pátrací akce s místem a časem zahájení,“ uvádí k počátkům pátrání Pavel Sudzina, předseda odboru vyhledávání a záchrany – SAR. První týmy vyráží na místo v 19:00, poslední se vrací ve 23:55. „Prohledali jsme cca 150 hektarů členitého a špatně přehledného terénu. Celkem bylo na místě přítomno 37 členů z různých organizací,“ uvádí Sudzina. V údolí pátrá také městská policie, nasazeni jsou tři strážníci psovodi s atestovanými psy. Pátrání na místě sleduje také redaktor Blesku, bohužel ale není úspěšné.

večer: Nina i Jan jsou stále vedení v databázi pohřešovaných. Policisté zveřejňují video z bezpečnostních kamer, které Jana a Ninu zachycuje v pátek v blíže nespecifikovaný čas, jak vycházejí z jejího domu v pražských Stodůlkách. „Žena má na sobě světlý kabát dlouhý po kolena, modré džíny, černé kotníkové boty a na zádech měla při odchodu z domu modrý batoh. Muž má na sobě tmavou bundu, modré džíny a na zádech měl při odchodu z domu tmavý batoh,“ uvádí policisté a znovu žádají veřejnost o pomoc při pátrání.

večer: Agentura Aktu.cz s odkazem na zdroj blízký prvnímu oddělení, jež se případem zabývá, uvádí, že policisté pracují s verzí, že muž, který v pátek vpodvečer spáchal sebevraždu skokem pod metro, je pohřešovaný Jan. Zdroj prý také řekl, že u Jana v bytě našli policisté při domovní prohlídce mobilní telefon utopený ve dřezu, i to, že Prokopské údolí má být místem, kde byl naposledy zachycen signál Ninina mobilu.

22:55: Prosbu o pátrání po Nině zveřejňuje na svém facebookovém profilu také dívčin tatínek. „Moje dcera je pohřešovaná. Pokud bydlíte v Praze, pomozte nám ji prosím najít,“ uvádí. Rodina také žádá lidi, kteří bydlí v okolí stanic metra Hůrka, Nové Butovice, Motol či Petřiny, aby zkusili prohledat sklepy i další přístupné i hůře přístupné prostory či opuštěné budovy. Diskutuje se totiž o urbexu, tedy prozkoumávání opuštěných starých budov, jako jedné z možných variant zmizení Jana a Niny. Při aktivitě se mohli zranit. Ninina rodina s řadou přátel prohledává různá místa, dívku ale nenacházejí.

Pondělí 9. listopadu

dopoledne: Policisté uvádějí, že totožnost muže z metra, jenž v pátek spáchal sebevraždu, stále neznají. Nina i Jan jsou stále v databázi pohřešovaných.

10:20: Redaktor Blesk.cz hovoří se sestrou zmizelé Niny. „Snažíme se prohledat, co se dá. Kde může být,“ popisuje zlomená dívka. „Policie má lepší techniku než my naše oči, i psi by mohli pomoci víc než naše oči. Snažili jsme se. Včera jsme udělali osobní pátrání, zkoušeli jsme oblasti v okolí, ale nic jsme nenašli. Jakmile zase seženu nějakou sílu, půjdu zase hledat,“ říká Anna.

cca 15:00: Zhruba desítka policistů na základě získaných poznatků vyráží do obory Hvězda v Praze 6 pátrat po pohřešovaných. Zarostlé místo se stromky a vysokou trávou o několik desítek minut později zapáskuje a na místě začínají pracovat technici ve speciálních oblecích. Podle redaktora Blesk.cz, který pátrání na místě sleduje, policisté nacházejí kalhoty pověšené na větvi jednoho ze stromů i batoh stejné barvy jako ten Ninin. „Pátrání stále probíhá,“ uvádí policejní mluvčí. Na místo přijíždí také sestra pohřešované Niny Anna i další známí.

Video
délka: 00:19.50

Policisté v pondělí nalezli v oboře Hvězda lidské tělo bez známek života. Pátrali při tom po pohřešovaných Janovi a Nině. (9. listopad 2020) Václav Burian

19:00: Policisté potvrzují, že na místě našli lidské tělo. „Policisté speciální pořádkové jednotky nalezli v oboře Hvězda osobu bez známek života. Kriminalisté nyní zjišťují totožnost osoby a pro přesné zjištění příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva,“ uvádí Kropáčová s tím, že nelze vyloučit, že na místě došlo k násilnému trestnému činu. Na místo přijíždí koroner i pohřební služba, policisté akci ve 20:00 ukončují.

19:30: Jan mizí z databáze pohřešovaných. O zhruba půlhodinu později z databáze mizí také údaj o Nině. Policisté k důvodu vymazání jejich profilů z databáze nechtějí poskytnout žádné informace. Lidé začínají na facebooku Ninině sestře i jejímu tatínkovi vyjadřovat upřímnou soustrast.

Úterý 10. listopadu

9:55: Policisté potvrzují, že tělo, které v pondělí odpoledne nalezli ve Hvězdě, patří Nině. „V tuto chvíli můžeme potvrdit, že se jedná o čtyřiadvacetiletou pohřešovanou ženu, která zemřela násilnou smrtí,“ uvádí Kropáčová. Potvrzuje také totožnost muže, jenž v pátek spáchal sebevraždu. „Jedná se o čtyřiatřicetiletého pohřešovaného muže.“ Zároveň uvádí, že kriminalisté nevylučují úzkou souvislost mezi oběma případy. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z násilného trestného činu a na případu stále velmi intenzivně pracují,“ uvádí mluvčí.

10:15: Ninina rodina se k tragickému vyústění případu vyjadřuje na Annině facebooku. „Moc děkujeme za veškerou podporu. Jste skvělí a moc si vás vážíme,“ uvádí.

Fotogalerie
86 fotografií