Sobota 5. prosinec 2020
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Oblačno 4°C

Požár zničil v Orlově dům: Místní mluví o žhářství!

Aktualizováno -
21. října 2020
14:07
Autor: VaB - 
21. října 2020
13:38

V obci Orlov na Příbramsku došlo ve středu brzy ráno k požáru rodinného domu. K nehodě se sjelo mnoho hasičů, vyhlášen byl II. stupeň požárního poplachu. Na místě byl i pes, který je vycvičen na vyhledávání akcelerantů hoření. Podle informací Blesku by mohlo jít o úmyslné zapálení.

K požáru moderního domku v Orlově na Příbramsku vyjíždělo několik jednotek hasičů kolem páté hodiny ráno. První jednotka po příjezdu hlásila, že jde o větší požár, velitel proto na místo povolal více jednotek.

Zároveň byl vyhlášen i II. stupeň požárního poplachu. „Před osmou hodinou ranní byla hlášena lokalizace. Všechny osoby se nacházely mimo dům, předběžná škoda je deset milionů korun,“ řekla Blesku mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Dodala, že na místo pak vyrazil hasičský vyšetřovatel, policejní psovod se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů a specialisté z požárního ústavu. Podle místních by mohl za požárem stát někdo cizí. Mohlo by se tak jednat o úmyslně založený požár.

Oheň nejprve pohltil garáž, pak se rozšířil i na dům. Při požáru vznikla škoda kolem deseti milionů korun.

Případ vyšetřuje i policie. „Spolupracujeme s hasiči a zjišťujeme přesnou příčinu požáru,“ řekla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud