Čtvrtek 26. listopad 2020
Svátek slaví Artur, zítra Xenie
Oblačno 3°C

Mám dynamit, ohlásil lupič v rakouské bance: Mohlo jít o Čecha, policisté vypsali odměnu za dopadení

Autor: chal - 
21. října 2020
18:05

Neznámý pachatel přišel do banky u česko-rakouských hranic, na sklo u přepážky přitiskl nápis s výhrůžným nápisem a odnesl si velkou částku. Policisté po něm už od června neúspěšně pátrají, a proto poprosili veřejnost o pomoc. Za informace vedoucí k dopadení pachatele dokonce vypsali odměnu.

Lázeňské městečko Láva nad Dyjí je v Rakousku jen kousek od hranic s Českem. Právě z toho důvodu si mohl tamní pobočku banky vybrat zatím lupič ke své akci.

Dotyčný musel na ulici vzbudit pozornost už na první pohled. Ačkoliv byl konec června a teploty se pohybovaly kolem 30 stupňů, měl dlouhé kalhoty, a dokonce i bundu. Nebylo to ovšem tím, že by muž trpěl zimou, oblečení použil jako maskování.

Lupič totiž vtrhl do banky a na sklo u přepážky přitiskl papír s nápisem „Tohle je přepadení, mám zbraně a dynamit.“ Svou výhrůžku podpořil vytažením předmětu, který skutečně na první pohled připomínal tři svázané válečky s dynamitem, ke kterým byl přes dráty připojený mobilní telefon.

Vyděšená pracovnice banky proto lupiči raději předala pětimístnou částku v eurech a on se sebral a odešel. Během přepadení neřekl jediné slovo a zřejmě i vzhledem k již zmíněné blízkosti místa činu k českým hranicím mají rakouští kriminalisté podezření, že loupit mohl Čech. Obrátili se proto na české kolegy s žádostí o pomoc.

V případě, že někdo maskovaného lupiče pozná, může zavolat na linku 158. Pokud budou jeho informace správné a povedou k zatčení pachatele, může se oznamovatel těšit na odměnu ve výši tisíc euro (27 tisíc korun).

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud