Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Žaneta V. (49) z Bohumína už je při vědomí: Čeká ji další hrůza!

Autor: Michal Charbulák - 
19. srpna 2020
05:01

Podařilo se jí uniknout ze spárů smrti. Žanetu V. (49), jednu ze čtyř přeživších z bohumínského bytu smrti, probudili z umělého spánku. Ta pravá hrůza ji ale teprve čeká. Až v nemocnici zjistila, že Zdeněk K. (54) jí zavraždil dvě dcery a vnoučka.

Žaneta V., ač těžce popálená, dokázala v sobotu 8. srpna večer přelézt z balkonu hořícího bytu k sousedovi Petru Staňkovi. Poté upadla do bezvědomí.

Těhotná Nikola

V ostravské fakultní nemocnici pak přes týden bojovala o život v umělém spánku napojená na plicní ventilaci. „V pondělí byl jeden pacient z jednotky intenzivní péče probuzen, aktuálně je tedy při vědomí,“ sdělila včera mluvčí Petra Petlachová. Vážně popálená Žaneta V. se tak až nyní dozvídá, co se stalo s jejími nejbližšími.

A jsou to nepředstavitelně děsivé zprávy. Její dvě dcery, Lenka V. (†30) a Nikola G. (†17), která navíc byla v sedmém měsíci těhotenství, ohnivé peklo nepřežily. Stejně jako vnouček Dominik (†9). Mezitím se domů mohl vydat další ze zraněných lidí.

„Jeden ze dvou pacientů, kteří byli hospitalizováni na standardním pokoji, byl propuštěn do domácího léčení,“ potvrdila Petlachová. V nemocnici tedy zůstávají dvě osoby, včetně Žanety V. na jednotce intenzivní péče.

Čeká se na těla

Pozůstalí nyní vyhlížejí vydání těl svých blízkých a příbuzných. „Zatím nic nového, čekáme,“ sdělila stručně maminka a babička rodiny Lukáše, Lucie a Melinky B. Dagmar O. Jakmile budou těla vydána, mohou pozůstalí zařizovat pohřby.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání