Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

V Alpách museli zachraňovat českého turistu (84): Stařeček nestihl poslední lanovku do údolí

Rakouské Alpy (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
7. srpna 2020
11:09

V rakouských Alpách zachraňovali 84letého českého turistu, který se při výletu odpojil od své skupiny. Nestihl poslední lanovku do údolí, načež se rozhodl pro zdlouhavý sestup po svých, informovala v pátek agentura APA.

Muž byl součástí 35členné skupiny českých turistů, která ve čtvrtek vyjela lanovkou k horské chatě Wurzeralm poblíž města Spital am Pyhrn. Ostatním řekl, že si udělá krátkou vycházku poblíž horní stanice.

Jelikož propásl poslední jízdu do údolí, začal sám sestupovat pěšky. Podle policie se nicméně pohyboval - s ohledem na svou spíše slabší fyzickou kondici, úměrnou svému věku - pomalu. Když ve stanovenou dobu nedorazil k dolní stanici lanovky, zavolal vedoucí zájezdu záchranáře.

Nasazen byl policejní vrtulník, policista a 15 členů horské služby. Nezraněného Čecha objevili po třech hodinách na lesní cestě poblíž modré sjezdovky a v pořádku jej přivezli ke zbylým účastníkům zájezdu.

BoziMilda ( 7. srpna 2020 13:45 )

A kdo by ho měl platit tady ? Děda byl v pohodě, šel si svým tempem a plašit začal nějakej mladej, kterej si myslí, že každej nad čtyřicet do rána bez pomoci pojde.

Monikay ( 7. srpna 2020 12:08 )

u těchto případů v zahraničí by mně zajímalo zda se něco za takový zásah platí....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud