Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Zataženo, déšť 11°C

Jiří Hypša dostal za vraždu 22 let vězení: Rozsudek přezkoumá Nejvyšší soud

Autor: ČTK - 
4. srpna 2020
14:45

Rozsudek nad Jiřím Hypšou, který si má za vraždu v Jankově na Benešovsku odpykat 22 let ve vězení, přezkoumá Nejvyšší soud. Nedávno obdržel dovolání, zjistila ČTK z databáze InfoSoud. Recidivista jednoho muže zastřelil, druhého těžce zranil. Tvrdil, že se pouze bránil.

Středočeský krajský soud původně vyměřil Hypšovi 20 let vězení. Vrchní soud v Praze trest ještě o dva roky zpřísnil, což zdůvodnil zejména kriminální minulostí střelce a zhoršenou možností nápravy. Rozhodnutí Nejvyššího soudu lze očekávat s ohledem na průměrnou rychlost rozhodování do několika týdnů až měsíců.

Na statek v Jankově na Benešovsku, kde Hypša bydlel, přijeli 28. září 2018 dva muži, otec se synem. Podle Hypši dlužil otec peníze jemu, podle výpovědi syna si přišli oni vyzvednout dlužných 55 tisíc korun. Hypša v kuchyni podle obžaloby po hádce zastřelil staršího z mužů, poté ještě střílel na druhého, který čekal venku, a způsobil mu těžká zranění.

Hypša tvrdil, že si muži přijeli prohlédnout jeho nový statek, který koupil za 20 milionů korun v hotovosti. Muž, kterého později zastřelil, od něj prý opakovaně chtěl peníze.

Když seděli v kuchyni, údajně na Hypšu vytáhl svou pistoli, obžalovanému se mu ji prý podařilo vykopnout a vystřelit v sebeobraně. Na mladšího návštěvníka prý střílel proto, že na něj házel kameny.

Hypšově obhajobě ale justice neuvěřila. Nevyhověla ani žádosti o překvalifikování činu na ublížení na zdraví.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud