Čeští řidiči na přejezdech hazardují se životy: Šokující video se šílenci za volantem!

Autor: jel - 
1. srpna 2020
05:37

Podle videí, která na sociálních sítích zveřejňuje strojvedoucí s přezdívkou Jaryn Jarin, to vypadá, že řidiči na přejezdech bez signalizace často nedávají vůbec pozor. Mnoho z nich přejíždí koleje těsně před vlakem, a zdaleka nejde jen o řidiče osobních aut, opatrní nejsou ani šoféři autobusů!

Při zhlédnutí videa se člověk nestačí divit, pro mnoho řidičů evidentně přejezd, který je označen pouze cedulí a není na něm světelná signalizace ani závory, nic neznamená a v místě si rozhodně nedávají větší pozor.

Jak je patrné, strojvedoucí houká už dlouho před přejezdem, pro řidiče tím však zjevně dává signál, aby zrychlili a zkusili železniční trať přejet a vyhnout se srážce s vlakem. Přitom srážka automobilu s vlakem představuje pro cestující vozu smrtelné riziko. Přestože na těchto úsecích jezdí pouze malá lokálka, větší nebezpečí hrozí cestujícím v autě!

Podle autora videa je jedna z nejhorších situací v obci Neumětely na Berounsku. Před přejezdem je umístěn pouze výstražný kříž upozorňující na jednokolejný železniční přejezd, řidiči by tedy v tomto úseku měli jet rychlostí maximálně 30 km/h. Podle zákona je nutné tuto maximální rychlost dodržet už 50 metrů před přejezdem! 

„Jezdím tudy asi dvakrát až třikrát týdně a podobné kritické situace zažívám poměrně často. Vždycky se modlím, abych zde bezpečně přejel,“ řekl pro iDNES Jaryn Jarin. Není se čemu divit, jen na zveřejněných záběrech před jedoucím vlakem projedou dva autobusy a dokonce míchačka! „Konkrétně na tomto přejezdu bych ocenil závory s blikačkami. Nic to ovšem nemění na tom, že při dodržení všech ustanovení pro řidiče, kteří přejezd ignorují, by zde problém nebyl,“ dodal strojvedoucí.

horalysa ( 1. srpna 2020 11:12 )

Ono je to v podstatě i vizitka české policie. Na přehledných úsecích měří rychlost a na nebezpečných místech policii neuvidíte. Mnoho řidičů profesionálů a zvláště řidičů autobusů vůbec nerespektují značku "stůj, dej přednost", telefonuji během jízdy, nebo vesele se baví s cestujícími. Řidiči dodávek a nákladních vozidel se velmi často věnují jiným činnostem, než je bezpečné řízení vozidla. A vše jim lehce projde. Vím, že všichni takoví nejsou, ale je jich poměrně hodně.

liskabystrouska ( 1. srpna 2020 09:03 )

ov21

ov21 ( 1. srpna 2020 07:53 )

většina si neuvědomuje, že za podobné chování na přejezdu mohou dostat trest smrti

KabrheIl ( 1. srpna 2020 07:50 )

Největšími dobytky na silnicích jsou tak zvaní řidiči profesionálové, protože tuhle profesi dělá kdejaká pologramotná cvičená opice s IQ tykve. A polcie stále jen sedí, čumí a houno dělá

chebeka ( 1. srpna 2020 07:12 )

LEEXI.ŇET - úžаsné sеznamоvací místo pro dospělé, kteří сhtějí nаjít pаrtnеra, který bude mít seх

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud